Rose trefil míček soupeře, oba pak skončily ve vodě

Justin Rose

Kuriózní situace se odehrála v závěru finálového kola WGC-HSBC Champions. Zatímco Xander Schauffele a Tony Finau bojovali v Šanghaji o vítězství, Justin Rose jim už pouze v závěrečném flightu sekundoval. A přesto do boje o titul sám nečekanou ranou promluvil.

Schauffele šel na green pětiparu druhou ranou a míček se jen tak tak udržel na jeho zadní hraně. Stačilo pár dalších centimetrů, sjel by do vody a z titulu by se nejspíše radoval Finau. Jenže i když míček ve vodě nakonec skončil, vyhrál turnaj Schauffele. Jak je to možné?

Američanův míček totiž dohopsal do vody až poté, co ho trefil Rose svou třetí ranou do greenu. Schauffele si ho tak následně mohl samozřejmě beztrestně vrátit na původní místo, zahrát birdie a vynutit si play off. V něm Finaua hned na první jamce, kterou byla znovu 18, udolal.

To Rose naopak musel dropovat (viz foto) a připsat si trestnou ránu. Na závěrečné jamce tak zahrál bogey a na samostatném třetím místě skončil s odstupem čtyř ran na nejlepší dva hráče turnaje.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení