Rose propásl dvě příležitosti naráz. Matný Koepka se ubránil

Justin Rose

Justin Rose si nechal v neděli protéct mezi prsty dvě velké příležitosti. Jednak nevyužil možnost obhájit triumf na WGC-HSBC Champions, a za druhé propásnl šanci vrátit se na pozici světové jedničky.

Angličan byl během finálového kola v Šanghaji v mixu tří hráčů, kteří usilovali o vítezství. Když stál na 15. odpališti čtyři jamky do konce kola, ztrácel na vedení pouhou ránu. Jenže zahrál bogey a spadl za Tonyho Finaua i pozdějšího vítěze Xandera Schauffeleho.

Rose pak přidal další bogey, když na osmnáctce trefil na greenu míček právě Shauffeleho, a oba balonky se svorně odebraly do nedaleké vodní překážky. Zatímco Schauffele si mohl dát nový míček beztrestně na původní místo, Rose zapsal na závěr další bogey.

Kolem za 72 ran bral samostatné třetí místo, když na Finaua a Schauffeleho, kteří si to pak rozdali v play off, nakonec tratil čtyři rány.

"Bylo těžké dnes udržet svou skórkartu úplně bez chyb. Byla to zábavná bitva. Byl jsem pouze ránu dvě za vedením. Na druhé devítce jsem cítil šanci," sdělil Rose po turnaji novinářům.

Aby necítil, když loni při svém vítězství vyšel do posledního kola se ztrátou osmi ran na tehdy vedoucího Dustina Johnsona, zatímco letos ztrácel na Finaua jen tři rány. Dvě umazal na prvních sedmi jamkách, ale než následně došel do klubovny, vetřely se mu do skórkarty i čtyři bogey.

Přišel tím o možnost dostat se na první místo světového žebříčku před Brookse Koepku, který mu kraluje pouhý týden. Rose přitom před měsícem vládl jen o týden déle. Podruhé v kariéře by se stal jedničkou v případě vítězství nebo maximálně samostatného druhého místa.

Jako malou cenu útěchy může brát Rose aspoň posun ze třetího místa žebříčku na druhé před Dustina Johnsona. Koepka svůj trůn uhájil, když týden po svém vítězství v Koreji skončil dělený šestnáctý.

"Byl to nezáživný týden. Neuhrál jsem nic. Občas máte takový nemastný neslaný turnaj, kdy prostě skončíte v polovině startovního pole," uvedl Koepka ke svému výkonu, který pro něj byl tak trochu vystřízlivěním po korejské euforii.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení