Czech Masters má datum! ET odhalila kalendář na rok 2019

Czech Masters

S tím, jak European Tour v pondělí zveřejnila kalendář na nadcházející sezónu, stalo se oficiálním také datum jejího jediného turnaje na českém území. Takže si pište, šestý ročník D+D REAL Czech Masters se na Albatrossu odehraje 15. až 18. srpna 2019.

Vrcholný turnaj na území České republiky se tak bude konat o týden dříve než letos. Předcházet mu bude Shot Clock Challenge, které je již zapsané v kalendáři, ale jeho dějiště zatím oznámeno nebylo. Z Prahy se pak karavana European Tour přemístí do Švédska na Scandinavian Invitation.

Mezi hlavní novinky, kterými kalendář pro příští sezónu disponuje, je povýšení Abu Dhabi HSBC Championship presented by EGA mezi turnaje Rolex Series. Přes nářek Justina Rose nad ztrátou sponzora se bude i v roce 2019 hrát British Masters, které bude hostit Tommy Fleetwood.

Sezóna 2019 začne již v listopadu 2018 jen čtyři dny po letošním finále DP World Tour Championship v Dubaji. Prvním turnajem nového ročníku bude opět Hong Kong Open.

Než se European Tour poprvé podívá na evropský kontinent, podle kterého má svůj název, odehraje se dvacet turnajů téměř ve všech koutech světa kromě Jižní Ameriky. Celkově se Tour během 48 turnajů podívá do 31 zemí světa na pěti kontinentech.

Prvním turnajem v Evropě bude až květnové British Masters, které se bude hrát dva týdny po Masters v Augustě.

"Nemůžu se dočkat, až budu turnaj hostit ve svém rodném městě. Je mi velkou ctí, že jsem o to byl požádán," uvedl Tommy Fleetwood, který podnik uspořádá v Hillside Golf Clubu v oblasti Merseyside.

Hrdina letošního Ryder Cupu a polovina Moliwoodu je dalším Angličanem v řadě, který British Masters pořádá. Před ním to byli Ian Poulter, Luke Donald, Lee Westwood a letos Justin Rose.

V nové sezóně se nebude hrát v Africe již jen v JAR a v Maroku. Kenya Open povýšilo z Challenge Tour mezi elitu.

A nebude opět chybět ani inovativní formát GolfSixes, který se z Anglie přesune na zatím blíže neurčené hřiště v Portugalsku.

Stejně jako loni budou zlatou páteří sezóny turnaje Rolex Series s minimální dotací 7 milionů eur. Lednové Abu Dhabi HSBC Championship je nováčkem v sérii, když zvedlo prize money z 3 milionů.

Dalšími turnaji Rolex Series budou opět Dubai Duty Free Irish Open, Aberdeen Standard Investments Scottish Open, BMW PGA Championship, Italian Open, Turkish Airlines Open, Nedbank Golf Challenge hosted by Gary Player a DP World Tour Championship, kterým se sezóna uzavře.

Jednou ze zásadních změn v kalendáři je pak přesunutí BMW PGA Championship, vlajkové lodi celé série. Z tradičního květnového termínu se turnaj ve Wentworthu přesunul na polovinu září.

"Máme radost z našeho mezinárodního kalendáře pro rok 2019. Přesně ilustruje to, oč usilujeme. Tedy o globální pokrytí a významnou úlohu v oblasti inovací a vývoje hry," uvedl za European Tour Keith Waters.

Kalendář turnajů European Tour 2019 naleznete zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení