Zemřel nejstarší golfista, který dal hole-in-one. Bylo mu 107 let

Gus Andreone

Golfový svět přišel o jednoho ze svých hrdinů. O víkendu zemřel na Floridě ve svých 107 letech Gus Andreone, nejstarší člen zámořské PGA of America a také nejstarší golfista, který kdy zaznamenal hole-in-one na regulérním hřišti.

O nevšedním příběhu chlapíka, který byl členem americké PGA skoro 80 let, jsme už psali. Za to, co prožil během 2. světové války, dokonce před rokem obdržel nejvyšší francouzské vyznamenání Řád čestné legie.

Andreone se s golfem seznámil jako malý kluk v St. Clair Country Clubu, kde si přivydělával jako kedík a později v místním pro shopu. Svou první golfovou lekci "odsloužil" v roce 1934, když mu bylo třiadvacet.

O pět let později vstoupil do PGA of America s cílem být golfovým trenérem. Jeho plány ale později na chvíli přerušila 2. světová válka, když do armády narukoval v 31 letech a zúčastnil se třeba Bitvy v Ardenách.

Když se v roce 1945 vrátil do Států, začal opět vyučovat golf a o dva roky později už byl hlavním profesionálem PGA v Edgewood Country Clubu v Pittsburghu, kde strávil dlouhých 34 let.

Během svého golfového života zaznamenal hned osm hole-in-one. První trefil ještě před nástupem do armády v roce 1939, to poslední pak v roce 2014, když mu bylo 104 let.

Bylo to v oblasti, kde o uplynulém víkendu také zemřel. V Palm Aire Country Clubu v Sarasotě, kde na hřišti Lakes zahrál na 113 yardů dlouhé čtrnáctce driverem přímo do jamky.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení