Love se kaje za Ryder Cup. Nepoznal, že Reed bude pohroma

Davis Love III.

Důsledky letošní americké porážky v Ryder Cupu ještě stále neodezněly. Tentokrát se točí kolem asistenta kapitána Jima Furyka Davise Lovea III. Ten si podle amerických médii některá ze základních selhání v týmu klade za vinu.

A jsou to docela podstatné věci. Jak Lovea cituje zámořský Golf Digest, Furykův asistent si vzal několik věcí do své gesce a neodhalil, že se skrz ně na tým valí pohroma.

"Dostal jsem na starosti dvě tři věci, kterými bych mohl pomoci. Už jsem se za to Jimovi omluvil," uvedl Love. "Měl jsem vědět, že některé z těch věcí přicházejí," kál se Furykův asistent.

Těmi "věcmi" byly negativní emoce, které šly z americké kabiny a byly způsobené rozdělením páru Patrick Reed a Jordan Spieth. Love, který oba hráče úspěšně spároval jako kapitán o dva roky dříve, byl údajně pověřen tím oznámit Reedovi, že bude mít v Paříži nového partnera.

Podle této zprávy se Reed dozvěděl informaci, že bude s největší pravděpodobností hrát s Tigerem Woodsem, ještě předtím, než americký tým překonal Atlantik.

Jeho reakce na to se však neřešila s tím, že Reed ji na sobě ani nedával znát. To však prý později vedlo k jeho komentářům pro New York Times o tom, že si připadal v týmu upozaděný, když byl oddělen od Spietha.

Patrick Reed (Foto: GettyImages)

"Neviděli jsme to jako problém (rozdělení Reeda a Spietha, pozn)," uvedl další Furykův asistent Steve Stricker, který je považován za příští americkou volbu kapitána pro rok 2020. "Je nešťastné, že se to pak dostalo ven v této podobě," dodal Stricker.

Reed startoval poprvé od Ryder Cupu minulý týden v Číně na WGC-HSBC Champions, kde skončil dělený sedmý. Otázky na pařížské události ale odrážel. I ty, které se týkaly jeho případné větší motivace po kontroverzích, které nastaly.

"Ne, opravdu ne. Ryder Cup skončil před téměř čtyřmi týdny. Právě teď se snažím hrát skvělý golf a dokončit rok co nejlépe, protože i když má PGA Tour novou sezónu, ta na European Tour ještě neskončila," uvedl Reed na turnaji, který byl součástí obou velkých Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení