Další dva Češi si zahrají Czech Masters: Tintěra a Suchan

Lukáš Tintěra

Ze sedmi na devět se rozšířil počet českých hráčů, kteří si už za dva týdny zahrají na Albatrossu třetí ročník D+D REAL Czech Masters. Na startovní listinu byli dopsáni Lukáš Tintěra s Danielem Suchanem.

Doplní tak sedmičku hráčů, kteří mají jistotu startu od konce července. Těmi je pět profesionálů - Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Petr Gál, Petr Dědek jun. - a dva amatéři Vítek Novák se Šimonem Zachem.

Tintěra i Suchan se na Czech Masters objeví potřetí a oba budou doufat, že v jejich případě bude platit do třetice všeho dobrého.

Co se týče Tintěry, výsledkově za sebou nemá nejlepší období. Vždyť cutem na evropské scéně prošel naposledy na turnaji Challenge Tour na Kunětické Hoře v roce 2014.

Začátkem července pak na slovenském Penati skoro po roce pokořil na druhé evropské lize par hřiště: "Samozřejmě očekávání jsou úplně někde jinde a zklamání je tak velké, že to hodně mrzí."

"Člověk pořád věří, že to bude lepší, dělá pro to všechno... Snad bude konec sezony lepší," nepřestává věřit hráč z Karlových Varů.

První profi titul

Suchan na svůj první cut, ať už na European Tour, nebo Challenge Tour, stále ještě čeká. Začátkem července si ale zlepšil náladu, když v Tálích vyhrál svůj první profesionální turnaj. Stalo se na Czech PGA Tour.

"Je těžké dostávat každý týden na Challenge Tour za uši. Není úplně lehké na to vždy hned zapomenout. Proto je potřeba si i na turnajích nižších sérií dokázat, že člověk umí zahrát pod par. Že to jde," přiznal Suchan.

Nejen na něho ale i na další české hráče však letos na Albatrossu čeká velká výzva v podobě velmi silného startovního pole.

Tomu dominují Angličané Lee Westwood, Matt Fitzpatrick a Andy Sullivan, Dán Thomas Bjorn, Američan John Daly nebo Jihoafričan Rory Sabbatini.

Na turnaj, který se na Albatrossu uskuteční od 18. do 21. srpna, se mohou letos dostat všichni diváci zdarma. Jak na to se dozvíte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení