Skvělý Zach začal báječně evropský šampionát, je třináctý

Šimon Zach

Loni zářil na amatérském evropském šampionátu Vítek Novák, letos do něho parádně vstoupil Šimon Zach. V prvním kole se dlouho držel v TOP 10, až kvůli bogey na poslední jamce ji opustil. Aktuálně je třináctý. Špatně nezačal ani Michal Pospíšil, který došel v paru.

Zach, který prožil skvělou premiérovou sezonu na zámořské univerzitě, když se svým týmem Louisville Cardinals uspěl v národním šampionátu první divize NCAA, potvrzuje dobrou formu i doma v Evropě. 

Nedávno se výrazně podílel na návratu mužské reprezentace do elitní skupiny mistrovství Evropy družstev a nyní rozehrál velmi dobře i šampionát jednotlivců.

V estonském Estonian Golf & Country Clubu, který je vzdálen od hlavního města Tallinnu zhruba 20 minut, začal báječně. Zach startoval na druhé devítce, na které ani jednou nezaváhal a zahrál dvě birdie.

Když přidal další dva berdíky na jamkách 1 a 2, byl už čtyři rány pod par. Nakonec se ale ve středu chybám nevyhnul a kvůli dvěma bogey a ještě jednomu birdie si pohoršil o ránu na konečné skóre -3.

To stačí po úvodním kole na dělenou 13. příčku, když na vedoucího Němce Jeremyho Paula ztrácí jen tři rány.

České barvy hájí na turnaji ještě Michal Pospíšil, který zahrál čtyři birdie, dvě double bogey, došel v paru a dělí tak 67. příčku. Cutem po třetím ze čtyř kol projdou hráči na nejhůře děleném 60. místě. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení