Rose obhájil v Turecku titul a je znovu světovou jedničkou

Justin Rose

Jako by titul z letošního Turkish Arlines Open nikdo nechtěl. Justin Rose a Haotong Li v závěru dělali vše proto, aby vyhrál ten druhý. Tu poslední chybu nakonec udělal v play off mladý Číňan a z titul a návratu na golfový trůn se tak mohl radovat zkušený Angličan.

Dlouho to přitom vypadalo na jasné Roseovo vítězství. Li se trápil a po jedenácti jamkách finálového kola byl dvě rány nad parem hřiště v resortu Regnum Carya Golf & Spa.

Rose naopak nechyboval a díky pěti birdie (7, 10, 12, 14 a 16) se ujal vedení. To stáhl Li eaglem na patnáctce, kterým se vrátil do hry, přesto dvě jamky před koncem na svého soka ztrácel ránu.

A jelikož zahrál bogey na osmnáctce, za normálních okolností by nebylo co řešit. Jenže v závěru znervózněl také Rose, zahrál dokonce bogey jak na 17, tak na 18, a šlo se do play off. Oba hráči totiž byli na skóre -17.

V rozehrávce pak v aktuální nepohodě pokračoval pouze Li, který zahrál kvůli trojputtu další bogey hned na první nadstavbové jamce. Rose naopak zapsal par a mohl se radovat z 12. titulu na European Tour v kariéře.

"Trvalo mi to 20 let, než jsem obhájil titul. A je to skvělé," přiznal Rose, který bude v pondělí opět jedničkou v novém vydání světového žebříčku.

Do další sezony pak má o svých cílech jasno. "Chci více majorů, to mě nyní zajímá. Pokusím se jich získat, co nejvíce to půjde," řekl vítěz US Open 2013 a letošní fedexcupový šampion.

Na děleném třetím místě skončili se ztrátou dvou ran Španěl Adrian Otaegui a Belgičan Thomas Detry. Dělené páté místo si připsali o další ránu zpět Němec Martin Kaymer a Dán Lucas Bjerregaard.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení