V sobotu se zranil na NHL, v neděli získal 5. titul na PGA Tour

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau jede na vlně a v cestě za pátým titulem na PGA Tour a třetím z posledních pěti startů ho nezastavilo ani hloupé zranění, které si přinesl ze zápasu NHL v Las Vegas. I tak vyhrál Shriners Hospitals for Children Open o ránu před Patrickem Cantlayem, a to především díky eaglu v závěru finálového kola.

DeChambeau vyrazil v sobotu večer jako jeden ze dvou lídrů turnaje po třetím kole na hokej. A během utkání domácích Golden Knights s Carolinou Hurricanes se mu dostalo pocty v podobě rozpumpování publika speciální sirénou.

Dal do toho svou veškerou sílu, která sice dostala fanoušky do varu, ale jemu při točení způsobila tržné zraněné na pravé ruce. Všiml si toho až ve chvíli, kdy opadl adrenalin z dané situace.

"Na tu houkačku jsem trochu přitlačil a řízl jsem se na ruce," prozradil 25letý Američan, proč nosil během finálového kola na pravé ruce náplast (viz hlavní foto). "Vždy, když jsem svou pěst trochu více zatnul, nebo trefil ránu, tak jsem to ucítil," dodal.

Ničeho ale nelitoval.

A dost možná mu nepříjemné zranění vlastně v neděli v honbě za dalším triumfem na PGA Tour pomohlo. Musel se totiž soustředit na něj, a neměl tak tolik času myslet na to, co se vlastně děje. A co je ve hře.

"Golden Knights vyhráli, a o to jde, ne? (usměje se) Prostě jsem to pořádně roztočil, rozpumpoval diváky před třetí třetinou a oni vyhráli. Dodal jsem tak možná energii jak jim, tak sobě. Já vyhrál také, takže to nebyl špatný obchod," dodal už v dobré náladě s trofejí v ruce.

Byla pro něho pátá celkově a čtvrtá letos, když nejprve v červnu vyhrál slavný Memorial, a pak také dva turnaje letošního play off FedEx Cupu The Northern Trust a Dell Technologies Championship. 

Pro své poslední vítězství si došel díky finálovému kolu za 66 ran (-5), ale byly to nervy! Cantlay se totiž berdíkem na 16. jamce dostal do vedení o ránu, ale DeChambeau o pár minut později na stejné jamce zahrál eagle puttem ze skoro 18 metrů a nakonec definitivní vedení si vzal zpět.

Jelikož Cantlay zahrál hned na sedmnáctce bogey, tak mu ani birdie na osmnáctce nepomohlo k dotáhnutí se na DeChambeaua, který si vítězství se skóre -21 pohlídal dvěma pary na závěrečných dvou jamkách.

Třetí skončil o další ránu zpět Sam Ryder, na děleném čtvrtém místě se s mínus sedmnácti umístili Robert Streb, Abraham Ancer a Rickie Fowler, který po turnaji vysekl vítězi, který má přezdívku "vědec", poklonu.

"Bryson vždy dělá věci jinak než ostatní. A to z něho dělá výjimečného hráče. Pomáhá mu to, vychází mu to. Je to samozřejmě skvělý hráč a v posledním roce toho hodně dokázal," nechal se slyšet Fowler.

Dá se přitom očekávat, že DeChambeau rozhodně nemá v plánu zastavit. Díky vítězství v Las Vegas se posunul na páté místo jak ve FedEx Cupu, tak světovém žebříčku. A to všechno může být klidně pouze začátek.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení