Ryder Cup v Itálii bude! Proběhne zahájení v Koloseu?

Koloseum a Ryder Cup

Spekulace o tom, že by se Ryder Cup 2022 přeci jen nakonec nemusel konat v Itálii, se pokusil v minulém týdnu utnout v Turecku Keith Pelley, šéf European Tour. Podle něj je Itálie stále jedinou možností, i když připouští, že čas na přípravy se pořádně krátí.

Pelley se k nejbližšímu evropskému dějišti Ryder Cupu vyjádřil během Turkish Airlines Open. Reagoval tak na zprávy, podle kterých může politická a ekonomická nestabilita v Itálii ovlivnit konání 44. ročníku golfového klání mezi Evropou a USA.

"Neustále opakuji, že Ryder Cup 2022 se bude hrát v Itálii. Lidé o tom sice pořád mluví, ale my jsme se v tomto týdnu bavili už o slavnostním zahájení v Koloseu. Jsou zde seriózní jednání s italskou stranou," řekl jasně Pelley během rozhovoru s novináři.

Zároveň ale potvrdil, že určité problémy nastaly.

V golfovém klubu Marco Simone, kde se má Ryder Cup uskutečnit, totiž vázne rekonstrukce celého areálu, tolik potřebná pro konání jedné z největších sportovních akcí na světě. A čas se i přes termín 2022 krátí.

Momentálně je v Itálii speciální tým European Tour zaměřený na design hřišť, který pomáhá s celým projektem. Vše ale už nyní nabírá zpoždění, stavět se totiž bude kompletně nová osmnáctka.

"Faktem je, že vláda už Marco Simone podpořila, peníze byly poslány. Co nás trochu trápí, tak to, že začínáme později s golfovým hřištěm. My bychom na něm přitom chtěli odehrát minimálně jedno Italian Open ještě před Ryder Cupem. Časově je to ale napnuté," přiznává Pelley.

Podle něho pak o pořádání Ryder Cupu v roce 2026 má zájem kolem čtyř zemí: "Myslím si, že dějiště Ryder Cupu 2026 bude oznámeno v následujících třech nebo čtyřech měsících."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení