Matka jí kopla míček z autu. LPGA dceru diskvalifikovala

Doris Chen

Před osmi lety vyhrála Doris Chen juniorské US Open. Před čtyřmi lety vyhrála individuální šampionát NCAA. Od té doby ale prožívá v golfu těžké časy. Ty jsou teď ještě těžší poté, co byla po sedmém kole Q-Series na LPGA diskvalifikována.

Zatímco Klára Spilková si v Q-Series splnila sen a získala kartu na LPGA, Doris Chen přinesla kvalifikace další zklamání poté, co si ve třech sezónách na Symetra Tour dosud vydělala pouhých 12 050 dolarů.

Diskvalifikace přišla, když Chen odehrála míček, který podle několika zdrojů kopla zpět do hřiště její matka.

"Míček Doris Chen na 17. jamce sedmého kola skončil v autu," stojí v prohlášení LPGA. "Cizím zaviněním se pohnul zpět do hřiště. Hráčka a její caddie byli upozorněni, že se míček pohnul, přesto se rozhodla hrát míček z pozměněné pozice," uvedla LPGA.

"Protože nedošlo k nápravě chyby před rozehráním následující jamky, výsledkem byla diskvalifikace," stálo v prohlášení s tím, že došlo k porušení pravidla 15-3b.

Zámořský Golf Channel následně uvedl, že podle jejich zdrojů to byla Chenina matka Yuh-Guey Lin, která pohnula míček zpět z autu do hřiště.

Randall Mell z Golf Channelu citoval zdroj z LPGA, který mu potvrdil, že LPGA identifikovala matku jako viníka na základě toho, jak ji popsal majitel domu u hřiště, který celý incident pozoroval.

"Neměla jsem na tom žádnou přímou účast, ani jsem neměla v úmyslu, aby se něco takového stalo," uvedla pak Chen ve svém prohlášení, které umístila na Twitter. "Byl to stresující týden a já jsem udělala to, co mi přišlo v tu chvíli jako nejlepší," napsala Chen.

"Bohužel to nebylo to nejlepší rozhodnutí. Byla to moje zodpovědnost jako hráče zavolat si rozhodčího, aby vyšetřil, jestli je událost pravdivá nebo mylná (pohnutí míčku zpět do hřiště, pozn.)," přiznala Chen.

"Přestože znám pravidla dobře, musím se ujistit, že můj caddie, dobrovolník, nebo já, kdo jsme míček hledali, jsme nezaznamenali nic podezřelého. V tu chvíli jsem nic neviděla ani neslyšela, ale ani jsem nijak nezasáhla. Našla jsem míček a odehrála jsem ho," popsala situaci Chen, která také poprosila, aby se situace už dál nepitvala.

Hráčka později pro zámořský Golf Digest uvedla, že se situací konfrontovala svou matku. "Řekla mi, že míčkem nepohnula. A pokud ano, tak že to byla náhoda a že si to neuvědomila."

Chen ještě dodala, že byla informována, že někdo do míčku kopl, ale nevěděla, že to bylo z autu do hřiště, a tak předpokládala, že může hrát míček tak, jak leží. Její sen o LPGA se tím, aspoň pro následující rok, rozplynul.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení