Kaymer o kartu na PGA Tour nepřijde, dostal výjimku

Martin Kaymer

Martin Kaymer málem podruhé v kariéře přišel o kartu na PGA Tour z toho důvodu, že neodehrál potřebný počet turnajů k uchování svého členství. Od vedení zámořské série ale dostal speciální zdravotní výjimku, část sezony totiž byl zraněný.

Šampion PGA Championship z roku 2010 a US Open z roku 2014 se musel poprvé se svým členstvím na PGA Tour rozloučit v roce 2016, když odehrál jen 13 turnajů. Minimální počet k uchování statusu je přitom patnáct.

Sezonu 2016/17 tak strávil především na European Tour, v uplynulé sezoně si ale svými výkony členství znovu uhrál zpátky. Jenže i kvůli zranění byl několik týdnů mimo hru a opět nestihl odehrát 15 turnajů.

A problém byl znovu na světě.

Pouhých 11 odehraných turnajů v by bylo málo, Kaymer však poslal vedení okruhu lékařskou zprávu s žádostí o výjimku a nakonec uspěl.

"Dostal jsem speciální výjimku, protože jsem byl nějaký čas zraněný. S tím, jak ty dva kalendáře (PGA Tour a European Tour) fungují, jsem velmi rád, že mi komisař tu výjimku udělil," prozradil Kaymer.

Možná se ale jedná pouze o oddálení problému, do kterého se Němec řítí. V nadcházející sezoně mu totiž končí pětiletá výjimka za vítězství na US Open a tedy hrozí, že pokud se nezlepší, o kartu definitivně přijde.

Aby se tak nestalo, musí buď nějaký turnaj vyhrát, nebo alespoň skončit v pořadí FedEx Cupu do 125. místa. V poslední sezoně po jedenácti odehraných turnajích obsadil až 213. příčku se ziskem pouhých 42 bodů.

Co ale bude nejen Kaymerovi hrát od nové sezony do karet, to je nový globální golfový kalendář, který byl úplně překopán.

Nové nastavení jak PGA Tour, tak European Tour dá hráčům více šancí účastnit se pravidelně obou sérií. Především pak díky tomu, že nově se pět z osmi akcí Rolex Series na European Tour uskuteční až poté, co skončí sezona PGA Tour turnajem TOUR Championship.

"Když se podíváte na kalendář European Tour od února do června, moc k tomu nejde říci. Když chcete stoupat světovým žebříčkem a uspět na majorech, musíte se dobře připravit. A to nejde hraním v Indii nebo Jižní Africe týden před majorem," dodal Kaymer s tím, že sezonu tedy zahájí v Americe turnajem Waste Management Phoenix Open.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení