Její život se protíná se Spilkovou. Teď je z ní podvodnice

Doris Chen

Někdejší soupeřka Kláry Spilkové má velký problém. Ze situace kolem diskvalifikace v sedmém kole Q-Series LPGA začíná Doris Chen ve světle nových okolností vycházet jako ta, která podváděla. V její verzi příběhu a ve verzi jejího caddieho je totiž zásadní rozpor.

Chen porazila v roce 2010 Kláru Spilkovou ve vzájemném souboji na Junior Ryder Cupu v Gleneagles (na snímku se právě raduje z této výhry) a přispěla týmu USA k výhře nad Evropou. Po letech se obě hráčky opět setkaly na stejném místě. Tentokrát v rámci Q-Series na LPGA.

Zatímco Spilková si z Pinehurstu odvezla životní úspěch, když si ze čtvrtého místa uhrála kartu na LPGA, Chen byla diskvalifikována. A co hůř, po zbytek kariéry už bude hrát s cejchem podvodnice.

Jejím případem se zabýval reportér zámořského Golf Channelu Randall Mell. Ten v rozmezí dvou hodin telefonicky hovořil nejdřív s hráčkou a poté i s jejím kedíkem Alexem Valerem. Jeho verze toho, co se na 17. jamce událo, byla však překvapivě dost odlišná.

Chen nejprve mluvila o tom, jak je z těchto událostí zlomená. "Lidé mě nazývají podvodnicí, používají štvavé výrazy. Nejsem podvodník, neměla jsem v úmyslu podvádět, nikdy jsem neřekla své rodině nebo přátelům, aby pohnuli mým míčkem, když jsem ho zahrála do lesa," bránila se.

Jenže příběh se pro ni velmi nešťastným způsobem zamotal. Klíčovým se stalo svědectví jejího caddieho. Ten je prý rozezlen z toho, že je do situace veřejně zatahován, ale zároveň frustrován tím, co tvrdí Chen, a cítí odpovědnost uvést věci na pravou míru.

"Je to průšvih. Doris udělala špatnou věc. Já se jen snažím udělat správnou věc a být spravedlivý vůči všem hráčkám v Q-Series, které se snaží celý rok tvrdě pracovat," sdělil Valer, který je certifikovaným kedíkem LPGA a Symetra Tour a s Chen spolupracoval poprvé.

V čem tkví jádro problému? Chen tvrdí, že k ní přišla majitelka přilehlé nemovitosti a upozornila ji, že někdo kopl její míček z původního místa na jiné. O tom, že to bylo z autu, prý nemluvila. Chen pochybovala o tom, jestli situaci opravdu dobře viděla, protože její dům se nachází pod kopcem od místa, kde míček ležel.

Věřila tedy, že ačkoliv do míčku někdo kopl, může ho hrát tak, jak leží, což následně učinila. Její matka prý u této konverzace nebyla. Sice jí ten den doprovázela, ale v tu chvíli již byla vpředu u greenu. "Řekla mi, že do míčku nekopla a nevěděla, co se stalo," řekla reportérovi Golf Channelu.

"Zdá se, že majitelka domu později LPGA řekla, že míček byl původně v autu. Přísahám bohu, že to není to, co řekla mně. Můj caddie je svědek, slyšel to," prohlásila Chen. Jenže tím si naběhla.

Valer totiž její verzi odmítl potvrdit.

Uvedl, že on ani Chen neviděli, kdo míčkem pohnul, ale když ho hledali, byla to matka Chen, která oznámila, že ho našla. Když chtěli zhodnotil polohu míčku, přiběhla majitelka nedalekého domu a ukázala na matku Chen s tím, že ona byla tou osobou, která do míčku kopla.

Valer dále řekl, že nevěděl, jestli míček kopla zpět do hřiště z autu. Předpokládal však, že ano, protože míček ležel blízko hranice hřiště a byla to právě matka, která byla z kopnutí obviněna, což dělalo z celé záležitosti v jeho očích "potenciální katastrofu".

A aby toho nebylo málo, Valer prý radil Chen, ať si přivolá rozhodčí, což hráčka odmítla. Následně ji varoval, že to může skončit diskvalifikací, což udělal ještě jednou cestou na 18. green, kdy se dala situace ještě zachránit.

"Řekl jsem jí, že jestli podepíše skórkartu, je pravděpodobné, že bude diskvalifikována." Chen ale neposlechla, místo toho ho měla požádat, aby o detailech toho, co se před chvíli stalo, pomlčel.

Když však za ním přišli z LPGA událost vyšetřovat, musel říct, co viděl. "Jako caddie hráčky znám a vím, jak tvrdě pracují. Nikdy jsem nebyl v této pozici a jen se snažím udělat, co je správné."

A protože jeho verze se podle všeho shoduje s tím, co LPGA řekla majitelka domu, máme tu nejspíš bývalou šampionku NCAA Doris Chen přistiženou při podvodném jednání. K diskvalifikaci si tak může přičíst i velkou ostudu, která se na ni valí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení