Šéf ČGF Kodejš: Klára je produkt celého systému

Zdeněk Kodejš

Kláru Spilkovou na její cestě na LPGA doprovázela od dětských let i Česká golfová federace. Její prezident Zdeněk Kodejš tak na jejím případě demonstruje, že české golfové prostředí je schopné vyprodukovat hráčku světové elity.

Podle Kodejše průnikem Spilkové na LPGA mezi nejlepší hráčky světa stoupá vážnost českého golfu nejen v rámci českého sportu, ale i celé společnosti. Příklad Spilkové je podle něj motivací pro další generaci a snad přinese i větší komerční efekt.

Co se vám vybaví jako první, když si řeknete, že má Česká republika hráčku na LPGA?
Je to věc vážnosti golfu. V českém sportu a v české společnosti jsme bráni mnohem seriózněji, stejně tak ze strany Českého olympijského výboru i ministerstva. Máme olympioničku, teď i hráčku na nejvyšší světové túře. Co víc si přát.

Jak jste prožíval její kvalifikaci a cestu na LPGA vy osobně?
Řada z nás, co jsme zainteresováni, jsme měli v posledních dnech trošku omačkané palce a tablety a telefony, jak jsme Kláru jamku po jamce sledovali. Pak už spíš proto, aby se něco nestalo. Ale zvládla to famózně.

Co její úspěch znamená pro federaci i český golf jako takový?
Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby to pro český golf znamenalo větší komerční dopad. Ale myslím si, že můžeme říct, že jsme v České republice, a snad i my jako Česká golfová federace, dokázali vychovat hráčku světové špičky. To už můžeme říkat bez uzardění.

Takže se můžete i trochu chlubit?
Říká nám to, že to snad neděláme špatně. Teď nemluvím o vedení, ale o tom, že celý systém, který postupuje krok za krokem, je nastavený dobře. A Klára je jeho produkt.

Cítíte tedy, že nemalou zásluhu na Klářině úspěchu má i ČGF?
Na začátku to byla velká podpora především Erpetu, to je potřeba zmínit, který jí pomáhal neskutečným způsobem v osobě Luďka Eremiáše a Karla Vopičky. Postupně jsme to převzali i jako federace. Budoval se tým, několikrát se v něm vyměňovali lidi. A dneska si myslím, že je vidět, že český golf si umí nastavit podmínky tak, aby to neslo úspěch.

Co byste si s ohledem na postup Spilkové na LPGA přál?
Snad to dodá optimismus přicházející generaci, která uvidí, že je to možné. Že ty dveře nejsou zavřené.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení