Záhadný Rose vzdal konec sezóny. Mohou za to nové hole?

Justin Rose

Ačkoliv si Justin Rose nedělním vítězstvím v Turecku vytvořil šanci vyhrát celkové hodnocení Race to Dubai, pro mnohé nepochopitelně touto možností pohrdl. Po Turkish Airlines Open totiž sdělil, že to byl jeho poslední turnaj na European Tour v sezóně. Co je za tím?

Osmatřicetiletý Angličan vyhrál svou jedinou Harry Wardon Trophy pro nejlepšího hráče European Tour už před 11 lety. Po vítězství v Turecku se posunul z 10. místa Race to Dubai na třetí. Na prvního Francesca Molinariho ztrácí 1 278 305 bodů, když jich v Turecku získal 1 025 132.

Dva turnaje před koncem sezóny nic zase tak neřešitelného. Zvlášť když jsou to štědře dotované podniky Rolex Series. Rose měl navíc v posledních týdnech naprosto fantastickou formu, se kterou vyhrál FedEx Cup, Ryder Cup a obhájil titul v Turecku.

Proč tedy Rose proboha nechce usilovat o letošní vítězství na European Tour? Zdánlivě nelogické a podivné rozhodnutí má možná původ ve změně vybavení. Ostatně Rose to nepřímo naznačil, když v Turecku vágně odpovídal na otázku, proč zbytek sezóny na European Tour vzdal.

"Já opravdu nevím, co na to říct. Možná to bude zřejmé v příštím roce, ale prostě existují věci, které si žádají, abych je vyřešil," uvedl Rose.

Tyto "věci", které si Rose potřebuje vyřešit, prý souvisí se změnou holí. Celou svou dlouhou profesionální kariéru hraje Angličan s holemi od Taylor Made. Od příštího roku má údajně přejít k japonské značce Honma.

Když se ho novináři zeptali konkrétně na tuto změnu, odpověděl vyhýbavě, přesto celkem jasně. "Kde je kouř, tam je i oheň." Proč ale kvůli tomu vzdávat finále European Tour v takové pozici, ve které je?

Nabízí se možná jediná logická odpověď. Sezóna European Tour končí v Dubaji až 18. listopadu a pokud by tam Rose startoval, měl by pak zhruba jen něco málo přes měsíc na to, aby si zvykl na nové hole. A to je sakra málo času, když měníte vybavení po několika desítkách let.

Rose navíc pravděpodobně bude startovat na turnaji Tigera Woodse Hero World Challenge na přelomu listopadu a prosince, což ho také o nějaký čas na sžívání se s novými holemi připraví. Proto se nejspíš rozhodl letošní finále European Tour obětovat. Potvrzení či vyvrácení této domněnky nabídnou následující týdny a měsíce.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení