Garcia vzal Jižní Afriku útokem. Vede o čtyři rány

Sergio Garcia

Čisté kolo, dvakrát tři birdie v řadě a další dva berdíky navrch. Takto parádně vstoupil do předposledního turnaje sezóny European Tour Sergio Garcia. Španěl zahrál 64 ran (-8) a s náskokem čtyř ran se na Nedbank Golf Challenge v JAR usadil na čele leaderboardu.

Garcia na konci sezóny prokazuje formu, se kterou se v jejím průběhu nemohl potkat. Pak ale jako kapitánská volba pomohl evropskému týmu k vítězství v Ryder Cupu a následně zvítězil na domácím Andalucia Valderrama Masters. A rázně vstoupil i do svého dalšího turnaje.

Tím je podnik Rolex Series v Jihoafrické republice, který v Sun City hostí domácí legenda Gary Player. Garcia turnaj vyhrál již dvakrát ještě předtím, než se stal součástí European Tour a zkušenosti z Gary Player Country Clubu v prvním kole dokonale prodal.

Parádně mu to šlo na greenech. Z necelých čtyř metrů zavěsil do birdie hned na jedničce, 5,5 metru byl dlouhý jeho putt na sedmičce. První devítku uzavřel monstrózním puttem na devítce. Na jedenáctce pak zavěsil do jamky z forgreenu a poslední birdie dne si připral dalším skvělým puttem na sedmnáctce.

"Cítil jsem se skvěle. Na greenech mi to tam hezky chodilo. Dal jsem několik dobrých puttů támhle i tady," glosoval Garcia svůj výkon na nejkratších pažitech na hřišti.

"Myslím, že jsem hrál velmi chytře. Asi jsem nešvihal nejlépe, ale měl jsem míč celou dobu pod kontrolou a držel ho ve hře, což tady není jednoduché," dodal osmatřicetiletý Španěl.

Do druhého kola půjde s pohodlným náskokem na trojici Mike Lorenzo-Vera, Mikko Korhonen, Charl Schwartzel. Těsně za TOP 10 je Schwartzelův jihoafrický krajan Branden Grace, který předvedl nejlepší ránu dne.

Byla to čtvrtá rána na 14. jamce, kterou se domácí hráč pokoušel zachránit par. Míček, který jen těžko viděl, vysekl z hustého a vysokého roughu na green cca dva metry od praporku. Bohužel následný putt nedal a par nezachránil, i tak ale jeho rána stála za to.

Do Jižní Afriky se vydal i Rory McIlroy. První kolo zahrál o osm ran hůř než Garcia, přesto je jen tři rány za TOP 5. Po první osmnáctce v paru mu patří průběžné dělené 21. místo.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení