Kuchar nakročil k lepším zítřkům, Spieth se trápí zatím dál

Matt Kuchar

Oba za sebou mají nepovedenou sezonu a ani do té nové nevstoupili nejlépe. Na druhém turnaji už má po prvním kole ale alespoň Matt Kuchar důvod trochu se smát, Jordan Spieth naopak pokračuje v mizérii a ani dřívější start do sezony ho zatím ne a ne nakopnout.

Kuchar prožil na PGA Tour mizerný rok. Připsal si pouze čtyři umístění v TOP 10 z 24 startů a nepodíval se na TOUR Championship do Atlanty, když v pořadí FedEx Cupu skončil až na 76. místě, nejhůře od roku 2009.

A ani první turnaj nové sezony pro něho v Las Vegas nedopadl nějak oslnivě, na Shriners Hospitals for Childern Open totiž skončil na dělené 57. příčce. V Mexiku je to ale zatím v tomto týdnu něco úplně jiného.

První kolo zvládl bez jediné chybičky, k tomu zahrál sedm birdie a se skóre 64 (-7) dělí první příčku s Kramerem Hickokem a Dominicem Bozzellim.

"Když nedrivujete dobře, je toto hřiště extrémně těžké. Když ale drivujete dobře, můžete zahrát nějaká birdie, což se mi dnes podařilo," prohlásil Kuchar, který trefil 12 ze 14 fairwayí a 15 z 18 greenů v regulaci.

Možná mu pomohla i dočasná změna kedíka, když jeho stálý, kterým je John Wood, vyrazil v tomto týdnu na sraz s bývalými spolužáky. Kuchar tak využil místního a ten mu podle všeho dobře radil.

Čtyřicetiletý Američan tak po úvodních osmnácti jamkách může pokukovat po 99. umístění v elitní desítce na okruhu, a pokud bude pokračovat ve stejném tempu, možná i po osmém vítězství.

"V poslední době jsem se trápil s tím, dostat míček do jamky. Nevyužíval jsem příležitosti. Během dvou tréninkových kol (v Mayakobě) v úterý a ve středu jsem se ale cítil dobře, dobře jsem drivoval," prozradil Kuchar.

Ve čtvrtek se hráčům na Mayakoba Golf Classic dařilo skórovat a pod par se jich dostalo rovných 90. Mezi nimi však nebyl Jordan Spieth, který po čtyřech birdie a stejném počtu bogey dohrál pouze v paru.

Stejně jako Kuchar se přitom v uplynulé sezoně nepodíval na finále série do East Lake a v Las Vegas skončil jen o dvě místa lépe (T55). Na nějaký restart to přitom v jeho podání zatím nevypadá ani v Mexiku, kde bude v pátek bojovat vůbec o to, aby prošel cutem.

Možná už je ale myšlenkami na svatbě...

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení