Woods bude hvězdou svého turnaje, miliony ze Saúdské Arábie odmítl

Tiger Woods

Dalo se to čekat, ale nyní je to definitivně potvrzené. Tiger Woods bude hlavní hvězdou svého vlastního turnaje Hero World Challenge, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince na Bahamách. Naopak se neukáže na akci European Tour v Saúdské Arábii, kde přitom ležela na stole spousta peněz. Tiger je ale odmítl.

Woods v posledních třech letech potřeboval na svůj vlastní turnaj, kterého se pravidelně účastní pouze 18 elitních hráčů, speciální pozvánku, protože nebyl v TOP 50 světového žebříčku. Co hůře, jeden čas byl dokonce až na konci sedmé stovky pořadí. To už ale dnes neplatí.

Především díky vítězství na letošním TOUR Championship je Tiger nyní už na 13. místě a dere se zpátky do TOP 10. Jeho start na prestižní akci na Bahamách tak letos nemůže zpochybňovat vůbec nikdo.

Aktuálně je jedním ze 14 hráčů elitní světové dvacítky, který je nahlášený ve startovním poli. To už momentálně činí 16 hráčů, když žebříčkově nejhorší je 23. Hideki Matsuyama. Dvě místa ještě budou doplněna.

Už nyní se mohou fanoušci těšit na Justina Rose, Dustina Johnsona, Justina Thomase a Brysona DeChambeau, tedy čtyři z pěti nejlepších hráčů světa.

Kromě Woodse jsou na turnaj přihlášeni ještě Jon Rahm, Rickie Fowler, Tommy Fleetwood, Jason Day, Xander Schauffele, Tony Finau, Bubba Watson, Patrick Reed, Webb Simpson, Alex Noren a Hideki Matsuyama.

Pro Woodse se bude jednat o první klasický turnaj od vítězství na TOUR Championship z konce září. Od té doby se ukázal pouze na Ryder Cupu, a ještě se ukáže v očekávaném exhibičním souboji o 9 milionů dolarů s Philem Mickelsonem, který přijde na řadu 23. listopadu.

Kde se ale naopak neukáže, tak v Saudské Arábii, kam se ho pokoušeli zlanařit organizátoři turnaje Saudi International.

Ten se uskuteční premiérově v příštím roce na přelomu ledna a února jako součást nového kalendáře European Tour.

Do Royal Greens G&CC v King Abdullah Economic City přitom mají za tučné všimné dorazit hvězdy jako Dustin Johnson, Patrick Reed nebo Paul Casey. Woods se ale rozhodl lukrativní nabídku odmítnout.

Na stole mělo podle informací britského Telegraphu ležet 2,5 milionu liber, v přepočtu tedy skoro 75 milionů korun. Ani tato suma, která by byla největší ve Tigerově kariéře s ohledem na start na European Tour, ale nepřesvědčila Woodse, aby se značně kontroverzního turnaje zúčastnil.

Evropská série ihned po jeho oznámení čelila kritice za pořádání akce v této zemi a hlasy ještě zesílily poté, co vyšlo najevo, že byl na saúdské ambasádě v Turecku zavražděn novinář Džamál Chášukdží.

"Slyšeli jsme něco u kritiky tohoto regionu. Svoboda slova je samozřejmě nyní mnohem jednodušší díky sociálním médiím. My nasloucháme, a i nadále monitorujeme situaci," řekl v minulém týdnu Keith Pelley, šéf European Tour, během turnaje Turkish Airlines Open.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení