PGA of America má v čele po 102 letech první ženu v historii

Suzy Whaley

Suzy Whaley byla v pátek zvolena jako první žena do čela PGA of America. Historická událost proběhla na výročním setkání asociace v Indian Wells. Whaley se stala 41. prezidentkou v historii golfové profesionální organizace v USA.

Jednapadesátiletá Whaley vešla v širší známost v roce 2003, když se kvalifikovala na Greater Hardford Open po předchozím vítězství na Connecticut PGA Championship.

Protože Annika Sorenstam hrála v témže roce na Colonialu na sponzorskou pozvánku, byla Whaley první ženou, která se na turnaj PGA Tour kvalifikovala od Babe Zaharias, které se to povedlo v roce 1945. Whaley tehdy zahrála 75 a 78 ran a neprošla cutem.

"Mou největší devízou je, že miluju hru zvanou golf," uvedla ještě před svým očekávaným zvolením. "Chci dostat hole do rukou lidí," řekla obrazně. "Moje vize pro jejich členství je pomáhat rozvíjet hráčům kariéry a dát jim naše zdroje a nástroje k tomu, aby dosáhli svých cílů," dodala.

Whaley také nebere na lehkou váhu fakt, že její zvolení do čela PGA of America je historickou událostí. "Je to bez debaty právě tak. V první řadě se na sebe dívám jako na profesionála, ale zároveň jsem i žena. Ctím všechny, ženy, které tu byly přede mnou a pomohly mi jít po této cestě."

Whaley stále učí golf na Suzy Whaley Golf, což je hřiště, které vlastní v Cromwellu v Connecticutu. Během zimních měsíců je šéftrenérkou v Country Club of Mirasol v Palm Beach Gardens na Floridě. Její manžel Bill byl jejím prvním golfovým trenérem. Obě její dcery hrají golf na univerzitě.

PGA Tour of America zahrnuje na 29 000 profesionálu a pořádá prestižní turnaje, jako jsou majory PGA Championship a KPMG Women’s PGA Championship a také Ryder Cup, pokud se koná v USA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení