Garcia neodolal. Triumf mu sebral senzační Westy

Lee Westwood

Tři kola se v čele Nedbank Golf Challenge držel Sergio Garcia. Nakonec se musel sklonit před hvězdou tří posledních ročníků D+D REAL Czech Masters Lee Westwoodem. Pětačtyřicetiletý Angličan zahrál parádní finálové kolo za 64 ran a po více než čtyřech letech vyhrál podnik European Tour.

A navíc to byl jeden z turnajů Rolex Series, o to sladší je Westyho triumf a lukrativnější odměna. Turnaj Garyho Playera měl dotaci 7 500 000 eur. Westwood si z toho pro sebe ukrojil 1,095,338 eur.

Westy se z triumfu na European Tour radoval naposledy na Maybank Malaysian Open v dubnu 2014. Letos se vrátil do skvělé formy, zaznamenal své čtvrté umístění v TOP 10 a posunul se na 16. místo Race tu Dubai.

Angličan vstoupil do finálového kola s mankem čtyř ran na Garciu, ale eaglem na druhé jamce Španěla dohnal, protože Garcia zahrál hned na jedničce bogey. Společně s domácím favoritem Louisem Oosthuizenem se rozhořela bitva tří.

Trio těžkých vah poté rozehrálo jednu z nejnapínavějších bitev na European Tour v této sezóně. Byl to Westwood, který pak předčil oba major šampiony, když zahrál pět berdíků na druhé devítce. Stěží pak zadržoval slzy, když přebíral vítěznou trofej, již 24. na European Tour.

"Abych byl upřímný, je to pro mě trochu emocionální. Nikdy si nemůžete být jistí, že se vám podaří zvítězit znovu. Až dosud jsem měl dnes své emoce pod kontrolou. Dnešek mě stál hodně sil. Snažil jsem se trefovat fairwaye a držet se svého herního plánu," povídal Westwood.

"Procházím jistým procesem, co se týče mého švihu, a shledávám, že moje rány jsou lepší. Sedmička železo, kterou jsem dnes zahrál na sedmnáctce, byla pravděpodobně moje nejlepší rána, kterou jsem kdy trefil," řekl Westwood.

Garcia před posledním kolem spekuloval, že by mu k vítězství mohlo stačit i 70 ran. Ty nakonec zahrál, ale v celkovém součtu byl rád, že o ránu uhájil aspoň samostatné druhé místo před vítězem The Open z roku 2010 Oosthuizenem.

Největší hvězda turnaje Rory McIlroy zahrál v posledním kole 71 ran. Celkové skóre -1 stačilo jen na dělené 21. místo, čímž McIlroy přišel o možnost po čtvrté vyhrát celkové hodnocení Race tu Dubai.

Na solidním děleném 11. místě skončil letošní vítěz D+D REAL Czech Masters Andrea Pavan.

Celkové výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení