Finále PGA Tour Champions ovládl Singh, sezonu Langer

Bernhard Langer a Vijay Singh

Naprosto fenomenální výkon předvedl Vijay Singh v závěrečném kole letošní sezony PGA Tour Champions. Díky výsledku 61 ran (-10) se posunul na první místo a získal na Charles Schwab Cup Championship nečekaný titul. Celou sezonu pak ovládl Bernhard Langer.

Před finále se přitom zdály triumfy obou hráčů nepravděpodobné. Singh ztrácel na lídry turnaje šest ran a Langer neměl osud ve svých rukou, když nejlépe nakročeno k celkovému vítězství měl Scott McCarron.

Ten potřeboval zvítězit a věřit v to, že Langer nepředvede velkou nedělní stíhací jízdu a neskončí v TOP 3. To druhé se nestalo, zkušený Němec na lepší než dělené 13. místo nedosáhl, ale McCarron také nezvítězil.

Měl to rozehrané báječně, jenže ve finálovém kole se trápil. Na trojce trefil z týčka aut a bylo z toho double bogey. A když přidal další na 17, bylo jasné, že prvního celkového vítězství v Charles Schwab Cupu se nedočká.

Po kole, ve kterém se ani na moment nedostal pod par a zahrál ho za 72 ran (+1), klesl na dělené třetí místo, pět ran za vítězného Singha. 

Zkušený Fidžan v neděli potápěl putty ze všech pozic. Pět birdie zahrál na úvodní devítce, dalších pět jich přidal na té druhé a vítězstvím překvapil nejen sebe. "Nemyslel jsem si, že mám jakoukoliv šanci," přiznal.

"S tím, jak hráči během týdne skórovali, jsem si myslel, že mínus dvacet bude možná stačit na elitní pětici," pokračoval 55letý Singh, který turnaj dohrál se skóre -22 o čtyři rány před druhým Timem Petrovicem.

Singh si připsal třetí vítězství v sezoně a v Charles Schwab Cupu skončil na čtvrtém místě: "Zahrál jsem birdie na prvních dvou jamkách, pak to trefil blízko na čtvrté a v tom jsem pokračoval. Moc jsem o tom ale ani nepřemýšlel. Ani jsem nevěděl o tom, jak jsme na tom výsledkově."

Singhovo vítězství pomohlo také o šest let staršímu Langerovi, když vyřadilo ze hry o celkové vítězství McCarrona. Němec vyhrál Schwab Cup celkově popáté a počtvrté za posledních pět let.

"V 61 letech si myslím, že je to nějaký úspěch," usmál se Langer, který si sice připsal za celou sezonu jen dvě vítězství, nejméně od roku 2015, ale šestkrát skončil druhý. "Nikdy se to neomrzí," dodal velký šampion.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení