Je to tady! Westwood propustil kedíka a ponechá si Helen

Lee Westwood a Helen Storey

Lee Westwood udělal zásadní rozhodnutí, které se však trochu nabízelo. Propustil svého dlouholetého caddieho Billyho Fostera. Hole mu bude i nadále nosit jeho přítelkyně Helen Storey, s níž po boku v neděli po více než čtyřech letech opět vyhrál turnaj European Tour.

V úterý jsme Westwoodovi na dálku s nadsázkou radili, že by měl propuštění Fostera zvážit, když se svou přítelkyní jako kedíkem hraje stejně lépe. Netušili jsme, že Westy už se rozhodl, o čemž v úterý informoval britský Telegraph.

Pětačtyřicetiletý Angličan v neděli skvělým finišem ovládl Nedbank Golf Challenge v Jihoafrické republice a poprvé od 20. dubna 2014 vyhrál turnaj evropské série. Kedíka mu přitom dělala jeho přítelkyně, stejně jako letos v létě v Dánsku, kde Westwood přišel o triumf až v play off.

Westwood se tak rozhodl, že mu Storey bude nosit hole i tento týden při vyvrcholení sezóny European Tour na DP World Tour Championship v Dubaji. Rozhodnutí zároveň znamená ukončení desetileté spolupráce s Fosterem, který mu kedil naposledy před dvěma týdny v Turecku.

"Lee chtěl pracovat jinak, než co jsme kdy dělali, což v podstatě znamenalo, že jsem mu jen nosil hole. Nakonec to nebylo dobré pro něj, ani férové pro mě. Bohužel tím naše partnerství vyprchalo, oba jsme to věděli. Atmosféra nebyla dobrá, ale časy se mění," potvrdil konec Foster.

Lee Westwood a Billy Foster (GettyImages)

Westwood měl nedávno na bagu také svého syna Sama, když skončil ve Valderramě na skvělém děleném pátém místě, ale nakonec je to Storey, která se ukázala být katalyzátorem jeho nové hry.

"Bylo to vynikající. Musím se znovu zamyslet. Minimálně o tom, kdo bude můj caddie, ale také o tom, jak vysoká budou jeho procenta," naznačil Westwood v JAR. Vyhrál tam totiž milion dolarů a podle zvyklostí by jeho kedík měl inkasovat 10 procent, tedy 100 000.

V roce 2010 se s Fosterem stal světovou jedničkou. Teď bude jeho záměrem vrátit se aspoň do TOP 50, aby mohl znovu startovat na Masters. Momentálně Westwood poskočil na 64. místo.

Foster před ním pracoval jako caddie pro několik známých Evropanů včetně Seve Ballesterose, Sergia Garcii a Thomase Bjorna. Krátce také pracoval s Tigerem Woodsem. S Westwoodem se prý rozloučili v dobrém.

"Do budoucna mu přeji jen to nejlepší. Přesto mám pocit, že s tím mohl počkat ještě víc než týden, než vyhrál ten milion dolarů," řekl Foster.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení