Nike končí s vybavením. S čím budou hrát Woods, McIlroy a další?

Bag Roryho McIlroye

Ta zpráva přiletěla jako blesk z čistého nebe. Společnost Nike se rozhodla, že ukončí svou činnost ohledně výroby golfového vybavení a zaměří se pouze na oblečení a obuv. Nové hole si tak budou muset hledat třeba Tiger Woods, nebo Rory McIlroy.

Ještě není jasné, kdy k opuštění tohoto segmentu, do kterého spadají nejen golfové hole, ale i míčky a bagy, dojde. Je ale dost dobře možné, že už od příští sezony.

"Chceme se stát jasnou jedničkou, co se týče golfového vybavení a bot. Dosáhneme toho investicemi do inovací ohledně výkonu pro sportovce," vzkázal šéf značky Trevor Edwards, který přiznává, že klíčový je také dlouhodobý zisk divize Nike Golf.

A to byl v poslední době problém.

V minulém měsíci Nike oznámil, že golfové prodeje poklesly za uplynulý fiskální rok končící 31. května o více jak osm procent na 706 milionů dolarů. Golf tak byl nejméně výdělečným segmentem celé společnosti.

Je otázkou, jak výrazný podíl na poklesu tržeb má už skoro roční absence Tigera Woodse na golfových hřištích. Právě on přitom vystřelil značku mezi golfovou smetánku, když s ní v roce 1996 podepsal první kontrakt.

S vybavením s "fajfkou" následně začala hrát řada dalších hráčů, největším úlovkem byl příchod Roryho McIlroye v roce 2013, který podepsal desetiletou smlouvu na 200 milionů dolarů.

Vedle již zmíněných Woodse s McIlroyem si musí hledat nové vybavení mimo jiné také Brooks Koepka, Paul Casey, Tony Finau, Michelle Wie nebo Suzann Pettersen. Které známé značky je uloví?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení