McIlroy má o svém rozhodnutí jasno: Všichni se díváme na sebe

Rory McIlroy

Rory McIlroy si podle všeho z kritiky svého rozhodnutí vzdát se na rok členství na European Tour příliš nedělá. A rozhodně ho nehodlá měnit. Alespoň v tomto směru se vyjádřil během turnaje v Dubaji, kde končí aktuální sezona nejvyšší evropského golfové série.

V té nadcházející se McIlroy podle všeho často evropským fanouškům často neukáže. V plánu má totiž odehrát jen dva klasické turnaje European Tour, čímž přijde o členství na okruhu.

Svým rozhodnutím řadu lidí dopálil.

Mimo jiné i Paula McGinleyho, svého bývalého rydercupového kapitána. A Ryder Cup je to, oč tu běží i tentokrát. V příštím roce se totiž nehraje, a tak McIlroy nebude muset plnit podmínku být členem série kvůli možnosti startu v bitvě Evropy s USA.

"Jsem velmi zklamaný a je to samozřejmě facka European Tour," napsal McGinley ve svém posledním blogu na Sky Sports Golf. "Nemyslím si, že Rory přemýšlí o tom, co se stane za 20 let, což se odráží v tom, že neřeší možnost stát se kapitánem nebo asistentem v Ryder Cupu. Nyní řeší akorát svůj golf a to, co se stane příštích 12 měsíců," uvedl 51letý Ir.

A McIlroy jeho slova během rozehraného turnaje DP World Tour Championship potvrdil: "Podívejte, všichni se díváme na sebe. A v příštím roce se budu já řešit pouze sebe."

"McGinley je ve vedení European Tour. Je zainteresovaný a snaží se chránit to, kde je, což beru. Každý ale dělá to nejlepší pro sebe, a já budu v příštím roce dělat to nejlepší pro mě, abych se stal znovu nejlepším hráčem na světě a znovu vyhrál major," dodal McIlroy.

Ten také potvrdil, že neřeší nové pravidlo European Tour z loňského roku European Tour, podle kterého se nemůže stát kapitánem nebo asistentem na Ryder Cupu někdo, kdo se vzdá členství na European Tour.

"Budu se soustředit na rok 2019, ne na něco, co se možná může stát za 20 let," potvrdil McIlroy, který ale ještě nevyloučil, že během sezony své plány přehodnotí. Momentálně ale myslí především na zisk pátého majoru, na který čeká od roku 2014.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení