Sprint golf! Poulter odehrál v Dubaji rundu za 142 minut

Ian Poulter

Že se golfoví profíci po hřišti často táhnou jako šneci? Něco na tom bude, ale neplatí to vždycky. Názorným příkladem byl o víkendu Ian Poulter, který finálové kolo DP World Tour Championship stihl odehrát za dvě hodiny a 22 minut. A podle vlastních slov si to náramně užil.

Kvůli pátečnímu odstoupení Eddieho Pepperella z turnaje kvůli bolesti zad se finálová akce sezony na European Tour dohrávala v lichém počtu hráčů. A protože v Jumeirah Golf Estates chodí flighty tradičně po dvou, byl první flight dne o víkendu pouze jednočlenný. 

V nedělním finálovém kole to vyšlo na Poultera, který tak vyrazil z prvního odpaliště v sedm ráno a zpátky v klubovně se hlásil před půl desátou! Za 142 minut stihl ve kvapíkovém tempu zahrát 11 parů, 5 birdie a 2 bogey.

Díky tomu si z posledního místa se skóre +6 polepšil o tři rány na konečnou dělenou 51. pozici, a ještě mohl navíc celý den sledovat snažení svých soupeřů v klidu gauče.

"Nebudu vám lhát, byl to bezstarostný den. Relativně mi bylo jedno, jak to dokončím. I kdybych zahrál sedm ran pod par, tak se posunu třeba jen o šest nebo sedm příček," řekl po dohrání Poulter.

Měl pravdu, i kdyby skutečně zahrál za mínus sedm, stačilo by to se skóre mínus jedna pouze na dělenou 45. příčku. A to už je skutečně více méně jedno, jestli skončíte na posledním turnaji sezony na 45. nebo 51. místě.

"Skutečně jsem si užil to, že jsem vyrazil na hřiště a vrátil se ještě zpátky na snídani. Zahrál jsem několik birdie a z Terryho jsem udělal spíše forekedíka. Na několika jamkách jsem si vzal putter a poslal ho na další fairway. Hráli jsme v dobrém tempu," prozradil 42letý Angličan, který tak odehrál kolo o 92 minut dříve, než by měl podle rozhodčích povoleno.

Sám je podle vlastních slov zastáncem rychlejšího tempa hry: "Jsem rychlý hráč, nemám rád pomalou hru. Dnešek byl tak velmi osvěžující."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení