Koepku konec Nike Golf zaskočil, myslí na vyhozené zaměstnance

Brooks Koepka

Ta zpráva ho ve středu zaskočila jako skoro celý golfový světa. Brooks Koepka se jen den před startem Travelers Championship dozvěděl o tom, že si bude muset hledat nové golfové vybavení. Rozhodit se ale nenechal a po 1. kole je v TOP 10.

Koepka se svými holemi, míčkem a bagem Nike obešel hřiště TPC River Highlands tři rány pod par, což zatím stačí na dělené deváté místo třeba i s hvězdou blížícího se Czech Masters Rorym Sabbatinim.

Po odehraném kole ale novináře ani tak nezajímalo, jak se ve čtvrtek Koepkovi v Cromwellu hrálo. Hlavním tématem byl oznámený konec společnosti Nike Golf, která tak přestane vyrábět hole, míčky i bagy.

"Cítím se hrozně, když pomyslím na lidi, co pracovali v Nike Golf. Mike Taylor a všichni ostatní, kteří vyráběli wedge, puttery a všechny ostatní věci, přijdou o práci. Je to smutný den," kroutil hlavou Koepka.

Držitel rekordu hřiště na Kunětické Hoře byl jednu z hlavních hvězd, které Nike podepsal na začátku této sezony. Do té doby hrál s holemi Titleist, kterým směrem se vydá, nyní ještě netuší.

"Miluji jejich golfový míček, miluji všechno, co od nich mám v bagu. Zatím není důvod cokoliv měnit, když to funguje. Nevidím důvod něco měnit v nejbližších měsících," přiznal 26letý Američan.

Ten s novými holemi neprožívá špatnou sezonu. V pořadí FedEx Cupu je na 19. místě, na nedávném PGA Championship skončil dělený čtvrtý a je velmi blízko své premiérové účasti v Ryder Cupu.

A třeba se ještě se svými holemi s fajfkou stihne rozloučit vítězstvím. Šanci má i v tomto týdnu, kdy na vedoucí trio Vaughn Taylor, Andrew Loupe a Jerry Kelly ztrácí zatím jen tři rány.

Průběžné výsledky turnaje Travelers Championship naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení