Els očekává, že bude Woods hrajícím kapitánem

celá fotogalerie (20) » Ernie Els

Když byl začátkem roku Tiger Woods nominován do role amerického kapitána pro příští Presidents Cup, nejspíše ani on sám netušil, jak velkolepý golfový comeback v následujících měsících předvede. Jeho protějšek Ernie Els tak už počítá s tím, že Tiger bude i hrát.

Els s Woodsem byli do svých rolí uvedeni v polovině března tohoto roku. A i když to bylo jen dva dny poté, co skončil Woods dělený druhý na Valspar Championship, stále měl za sebou zatím pouze čtyři turnaje na PGA Tour v rámci své návratové sezony a nebylo jasné, co bude dál.

Postupem času se ale začínal rozehrávat k velkým výkonům a dával stále více vzpomenout na svou zašlou slávu. V létě skončil dělený šestý na The Open, druhý na PGA Championship a povedenou sezonu korunoval senzačním triumfem na TOUR Championship.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Díky tomu si vysloužil divokou kartu na Ryder Cup, kde se mu ale vůbec nedařilo, a ve světovém pořadí se posunul už na 13. místo, když mu na začátku roku 2018 patřila 656. příčka.

I proto se zdá nyní reálné, že na Presidents Cup, který se bude hrát v australském Melbourne od 13. do 15. prosince příštího roku, se v rámci americké kvalifikace dostane. A Els s tím už počítá.

"Myslím si to. S tím, jak hraje a jak zakončil poslední rok. Vždyť už je třináctý na světě, ne? Nejsem si jistý, jaký mají kvalifikační systém, ale s tím, jak mu to jde, to vypadá, že v příštím roce bude často ve hře o vítězství," řekl Els během víkendu na World Cupu, který se konal v Melbourne a který poprvé v historii vyhráli Belgičané.

S Thomasem Pietersem a Thomasem Detrym nemůže Els pro Presidents Cup počítat, protože jeho světový výběr, který bude velké síle Spojených států čelit, bude bez hráčů z Evropy.

Naopak už nyní může jihoafrická golfová legenda počítat s Geoffem Ogilvym, kterého v neděli jmenoval jako prvního do role svého asistenta. Australský šampion US Open z roku 2006 byl ve stejné roli už v minulém roce, kdy "sloužil" Nicku Priceovi.

Ernie Els si během svého dne v Melbourne také zagriloval (foto: GettyImages)

"V posledních 20 letech jsme si vytvořili dobrý přátelský vztah a on se navíc naprosto přirozeně hodí do role jednoho z asistentů. Byl mou první volbou, bude totiž domácím a Sandbelt zná velmi dobře," prozradil Els také jeden z důvodů, proč Ogilvyho do svého týmu povolal.

Když se hrál Presidents Cup na hřišti Royal Melbourne v roce 2011 naposledy, připsali si Američané vítězství 19:15. Spojené státy navíc vyhrály posledních sedm soubojů s mezinárodním týmem a celkově ovládly deset z 12 klání. Jednou vyhrál svět a jednou skončila bitva remízou.

"Samozřejmě se moc těším. Naposledy to v roce 2011 (v Royal Melbourne) bylo nakonec zklamání, takže návrat zpět dodává další motivaci vyhrát Presidents Cup, protože se nám to nedaří. Vyhrát v Austrálii by ale bylo dobrým místem k odstartování nové éry týmu," myslí si Ogilvy.

Ten během tří ročníků jako hráč odehrál v letech 2007 až 2011 na Presidents Cupu celkem čtrnáct zápasů s pozitivní bilancí 7 výher, 6 proher a 1 remíza. Je tak jedním z pouze 14 hráčů, kteří se mohou v rámci mezinárodního týmu chlubit ziskem více jak 50 procent možných bodů.

Všechny novinky, které byly včetně nového loga mezinárodního týmu pro Presidents Cup v neděli představeny, se udály během dne Ernieho Els v Melbourne. Během něho si vyzkoušel některé tradiční místní sporty nebo si zagriloval. Jak den probíhal se podívejte v naší fotogalerii.

Fotky z australského dne Ernieho Else zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení