Velký milník pro Mickelsona. V TOP 50 je dlouhých 25 let

Phil Mickelson

Phil Mickelson získal za své páteční vítězství nad Tigerem Woodsem "pouze" 9 milionů dolarů, nikoliv body do světového žebříčku. Přesto v pondělí dosáhl impozantního kariérního milníku. Po celé čtvrt století se udržel v TOP 50, které neopustil ani na jediný týden!

V pondělním vydání světového golfového žebříčku se Mickelson nachází na 27. místě. V nejlepší padesátce tak setrval dlouhých 25 let, aniž by z ní jedinkrát vypadl.

Dostal se do ní po svém druhém místě za Tomem Lehmanem na Casio World Open v Japonsku 28. listopadu 1993.

Tehdy poskočil z 51. na 47. místo. Když na začátku následujícího roku vyhrál na Kapalua Open, už se nikdy nemusel ohlížet zpět.

Až letos. Mickelsonovi akutně hrozilo, že nejlepší padesátku opustí. Na konci ledna po Farmers Insurance Open ho světový žebříček zaznamenal na 49. místě, ale čtyři následující umístění v TOP 6 ho vrátily do TOP 20.

Z těch 25 let, které byl Mickelson v elitní padesátce, strávil 774 týdnů v TOP 10, což je neskutečných téměř 15 let.

Nikdy se však nestal světovou jedničkou, i když více než dvě dekády každý rok dosahoval působivých výsledků. Je to dáno hlavně tím, že se jeho skvělá kariéra do velké míry překrývala s kariérou Tigera Woodse.

Na první místo žebříčku se tento týden vrátil Brooks Koepka před Justina Rose, přestože ani jeden z hráčů nevzal hůl do ruky. Rose má příležitost si vzít světový trůn zpět v tomto týdnu na Hero World Challenge.

Turnaj Tigera Woodse na Bahamách je sice neoficiálním podnikem PGA Tour, body do světového žebříčku se za něj však udělují.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení