Woods plánuje novou sezónu. Neví, kdy si odpočine

Tiger Woods

Tiger Woods chce v roce 2019 dosáhnout na další velká vítězství. Momentálně však neví, jakou cestou se za nimi vydá. Stále prý zkouší poskládat svůj herní plán, ale prozatím netuší, jaké v něm udělá změny. Už je ale rozhodnutý o tom, že je udělá.

Uvedl to v úterním pořadu Morning Drive na zámořském Golf Channelu s tím, že v nabitém kalendáři pro nadcházející rok složitě hledá okna, ve kterých si bude moci odpočinout a nabrat síly.

"Sezóna bude velmi kompaktní. Bude trochu těžší v ní najít přestávky, které potřebuji, abych mohl pracovat na svém těle," prohlásil Woods.

Během poslední sezóny hrál tak dobře, že se kvalifikoval nejen na závěrečný podnik WGC, ale hrál také na všech čtyřech turnajích play off FedEx Cupu, z nichž ten poslední vyhrál. Týden na to se na kapitánskou pozvánku zúčastnil také Ryder Cupu v Paříži.

V posledních 11 týdnech sezóny hrál osmkrát, včetně vyčerpávajícího úseku sedmi turnajů v devíti týdnech.

Tohle prý už nechce nikdy ve zbytku kariéry zažít.

"To, co se stalo na konci sezóny, bylo něco, s čímž už se nikdy nechci potýkat. Pro tělo, které na to nebylo připravené, to byla spousta golfu," postěžoval si Tiger, který ale řešil celkově příjemné problémy.

V roce 2018 si prošel druhou největší turnajovou zátěží od roku 2005. Nyní naznačuje, že je velmi nepravděpodobné, že v příštím roce tolik hrát nebude. A to zejména s ohledem na našlapanější kalendář s The Players už v březnu, s PGA Championship posunutým do poloviny května, a play off se třemi turnaji končícím už před Labor Day.

Jako světová třináctka je Woods na rozdíl od loňska oprávněn ke dvěma startům na WGC turnajích na koncích února a března. Zdá se tak nepravděpodobné, že se vrátí na Valspar Championship, kde loni skončil jedinou ránu za vítězným Paulem Caseym.

Rovněž je nepravděpodobné, že bude hrát na Rocket Mortgage Classic, dříve Quicken Loans National, když už jeho nadace není s touto akcí spojena. A je také velmi nejisté, že bude hrát na Honda Classic v místě svého bydliště na Floridě uprostřed našlapaného jarního kalendáře.

"Musí tam být nějaké změny. A uděláme je jako tým," naznačil Woods, že o svém kalendáři bude patrně diskutovat i s dalšími lidmi, včetně fyzioterapeutů a doktorů.

V rozhovoru se pak ještě jednou vrátil k loňskému Valspar Championship. V Palm Harbour málem šokoval svým vítězstvím už ve čtvrtém startu po svém návratu. Zpětně to vidí tak, že je dobře, že nevyhrál.

"Kdybych tehdy vyhrál, myslím si, že by to bylo moc brzy. Později se začátkem léta přišlo několik selhání. V Bay Hill, na PGA Championship, na The Open, kde jsem vedl na poslední devítce. Byla to zklamání, ale věděl jsem, že můj čas přijde," povídal Woods.

"Pak najednou na posledním turnaji bum, a přišlo to," zmínil Tiger své 80. vítězství v kariéře, ale první po pěti letech, v East Lake. "Pokud beru minulou sezónu jako celek, nemohla mít lépe napsaný scénář," dodal Woods, kterého tento týden nejdřív ze všeho čeká start na jeho vlastní Hero World Challenge na Bahamách.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení