Els postavil hřiště v ráji, ale špatně: Nevím, co jsem si myslel

Ernie Els

Ernie Els už dnes není uznáván jen pro svou skvělou golfovou kariéru, ale také díky spoustě krásných hřišť, které po světě navrhnul a postavil. Jeden z takových skvostů, pod kterým je podepsaný, tento týden hostí turnaj European Tour na ostrově Mauricius.

Afrasia Bank Mauritius Open se hraje na pohádkovém Four Seasons Anahitaa Golf Course. Els ho vyprojektoval v roce 2008. Omývají ho vody Indického oceánů a nabízí jedny z nejspektakulárnějších pohledů na světě, tedy co se týče golfových hřišť.

Čtyřnásobný major šampion si ale nyní sám svou práci zkritizoval, i když to nejspíš myslel s nadhledem sobě vlastním. Co se mu na hřišti nelíbí? Jsou to odpaliště. Prý se na nich necítí pohodlně.

"Je tu mnoho odpališť, která mi z nějakého důvodu nevyhovují," usmíval se Big Easy. "Jak to můžete říct? Vždyť jste to hřiště designoval," skočil mu do řeči reportér. "Je to tak. Nevím, co jsem si tehdy myslel," odzbrojil ho Els svou bezprostřední odpovědí.

Els přitom hraje na svém hřišti solidně.

Po 54 odehraných jamkách mu patří dělené 27. místo se skóre -6. I když na samé čelo leaderboardu ztrácí už deset ran, není to špatné na 49letého veterána, který se golfem už především baví, a prim u něj postupem času hrají stále více jeho obchodní aktivity.

Ale nehledě na to, co o svém díle Ernie říká, Anahitaa Golf Course na východě exotického ostrova je skutečným rájem na zemi.

Pro golfisty to platí dvojnásob.

Hráčské prostory vypadají docela jinak, než na běžných turnajích. Profesionálové si tu připadají spíš jako na exotické dovolené. Jen se podívejte, kde a jak tráví svůj čas, když nejsou přímo na hřišti.

Mimo turnaj je hřiště samozřejmě k dispozici hotelovým hostům a nejen jim. Pokud máte zájem, čas a peníze, můžete si na něm zahrát i vy. Pro jednu osobu stojí je fee za 165 euro (cca 4300 korun).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení