Smith porazil kamaráda a titul obhájil: Půjdeme na pivo

Cameron Smith

Cameron Smith je už dvojnásobným šampionem European Tour. I podruhé v kariéře přitom slaví v domácím prostředí a dokonce na stejném turnaji. V neděli odolal atakům krajana a velkého kamaráda Marca Leishmana a trofej pro vítěze pozvedl on.

Pro Smitha byl zlomový loňský rok, ve kterém nejprve se Švédem Jonasem Blixtem vyhrál týmovku na PGA Tour, a poté si v prosinci připsal první velké individuální vítězství na Australian PGA Championship.

Na stejný pocit si musel počkat rok a na stejné místo.

Do hry o titul se v resortu RACV Royal Pines letos přihlásil druhým kolem za mínus sedm. A když si v sobotu polepšil o dalších pět ran, dostal se do vedení o tři rány právě před Leishmanem.

Po úvodní nedělní devítce ale bylo všechno jinak. Smith začal dvěma bogey na jamkách 1 a 4, zatímco Leishman si na úvodní devítce připsal čtyři berdíky a byl to on, kdo najednou vedl o dvě.

Jenže druhá devítka byla v jejich podání prakticky zrcadlová. Tentokrát to byl Leishman, kdo zahrál jediné birdie a dvě bogey, zatímco Smith se třemi birdie vrátil zpět na první místo, které už nepustil.

"Očekával jsem, že Leish na to dnes vlétne. Vždy je těžké jít proti kamarádovi a pokoušet se vyhrát turnaj. Už jsem v té situaci byl dříve a dělo se to i mě. Je mi ale jasné, že si dáme o Vánocích společně pivo, nebo až se zase někdy příště uvidíme. Zase budeme parťáci," řekl Smith a potvrdil, že na hřišti musí jít během turnaje všechny sympatie stranou.

Pětadvacetiletý Australan je rád, že si znovu potvrdil, že má na to vyhrávat velké turnaje: "Za poslední rok jsem se rozhodně hodně zlepšil. Tvrdě jsem dřel, trochu jsem se ale zasekl v plnění mých cílů."

"Chtěl jsem se ke konci roku dostat do TOP 20, rozhodně to ale bude můj další cíl. Myslím, že to pro mě bude další velký krok. Dostat se tam a být v situacích, ve kterých mohu vyhrávat velké turnaje," dodal Smith, který se stal prvním úspěšným obhájcem titulu na šampionátu australské PGA od roku 2001, kdy se to podařilo Robertu Allenbymu.

To Leishman si bude muset na své případné první vítězství na prestižním turnaji své domovské profesionální organizace počkat: "Myslím, že Cam zahrál berdíky, když musel, a za to ho musíme ocenit."

"Jsem samozřejmě zklamaný, že jsem to nedotáhl, ale dal jsem tomu šanci a udělal to alespoň zajímavé. A mám radost i za Cama, byl to dobrý boj. Chtěl jsem vyhrát, nechal jsem tam to nejlepší, ale prostě se mi to nepodařilo," nedělal ze své nedělní porážky Leishman velkou vědu.

Jedním z hrdinů dne byl Angličan Ross McGowan, který výsledkem 63 ran (-9) vytvořil nový rekord hřiště a s celkovým skóre -11 si polepšil na dělené třetí místo, které obsadil s dalším Australanem Mattem Millarem.

Domácí Jake McLeod pak sice zahrál o jedenáct ran hůře než McGowan a pohoršil si o dvě rány na dělené 19. místo, přesto mu to stačilo k triumfu v pořadí Order of Merit na PGA Tour of Australasia, díky čemuž získal plnou kartu na European Tour v aktuální sezoně.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení