Woodsův turnaj vyhrál Rahm, Tiger skončil předposlední

Jon Rahm a Tiger Woods

Třetí osudové setkání s Tigerem Woodsem za poslední tři měsíce bylo pro Jona Rahma opět hodně příjemné. Z Tigerových rukou totiž přebíral trofej za vítězství na jeho turnaji, když v neděli ovládl letošní Hero World Challenge. Woods naopak neslavil, skončil předposlední.

Není však každé předposlední místo stejné. Ono skončit sedmnáctý z osmnácti tak skvělých hráčů, to není žádná velká tragédie. Woodsovi, kterého před turnajem trápilo nachlazení, se prostě nedařilo a po kolech za 73, 69, 72 a 73 skončil se skóre -1 o ránu před Hidekim Matsuyamou.

Ale zpátky k hrdinovi dne, kterým se stal Rahm. Ten vstupoval do finálového kola na děleném prvním místě s Henrikem Stensonem a Tonym Finauem. Stenson se od dvojice odpoutal kvůli bogey na desítce, na které Finau naopak zahrál birdie a dotáhl se na Rahma na jedinou ránu.

Když oba hráči dorazili na 14, byl mezi nimi rozdíl ran dvou. Čekal je ale drivovatelný čtyřpar, který mohl vše rozseknout.

A tak se také stalo, ve Španělův prospěch.

Finau totiž svůj drive zatáhl výrazně vlevo a na green se dostal až čtvrtou ranou. Navíc potřeboval dva putty a bylo z toho double bogey. Jelikož Rahm se s krátkou jamkou popasoval podle předpokladů a zahrál birdie, rozdíl mezi nimi narostl na pět ran a bylo rozhodnuto.

"To Tonyho zabilo," věděl moc dobře Rahm. Finau však přiznal, že i kdyby jamku zvládl lépe, na svého soupeře by nejspíše nestačil: "I kdybych ji zahrál za čtyři, musel bych pak předvést něco naprosto výjimečného. Klobouk dolů před Jonem, hrál skvěle a zasloužil si vyhrát."

To nejlepší z finálového kola Jona Rahma

Rahm si na závěrečných čtyřech jamkách třetí letošní a celkově šesté vítězství mezi profesionály pohlídal. Mohl se tak opět setkat s Woodsem a prohodit s ním pár oficiálních slov.

A navázat na situaci z letošního TOUR Championship, kde žádal ve středu před turnajem Woodse o radu, jak lépe puttovat na trávě Bermuda. Pobavený Woods mu tehdy řekl, že je to pouze o pocitu, a s úsměvem mu tehdejší konverzaci připomněl: "Zatraceně dobrý výkon na někoho, kdo neumí puttovat na Bermudě."

"Chlape, podívej se na mé statistiky, protože to bylo pouze o trefování míčku," zareagoval pohotově Rahm a měl pravdu. Na greenech totiž pouze těžil ze své fantastické hry z týčka a z pole, když byl třetí v úspěšnosti trefování fairwayí a čtvrtý co se týče greenů.

Španěl tak zakončil úspěšný rok, během kterého porazil mimo jiné Woodse v nedělních singlech na pro Evropu vítězném Ryder Cupu, na vlně. A dá se předpokládat, že s ní nesjede ani v příštím roce, kdy se od něho musí čekat velké věci.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení