Woods letos dohrál. Po famózním návratu neví, kdy bude znovu hrát

Tiger Woods

Tiger Woods v letošním roce definitivně dohrál. Rok 2018 pro něj byl strmou cestou vzhůru po jeho dlouholetých zdravotních i osobních problémech, a nic na tom nemění ani předposlední místo na jeho turnaji na Bahamách. Všechny už mnohem víc zajímá, jak bude jeho příběh pokračovat v příštím roce.

Woods si na Hero World Challenge spravil chuť na poslední devítce, kde zahrál čtyři birdie na pěti jamkách. Hrál o svůj pocit a také o to neskončit poslední, což se mu nakonec o jednu ránu povedlo.

"Vždycky bojuju. Na první devítce to nebylo moc pěkné. Bylo to docela strašné, ale dokázal jsem to otočit, i když se mi nepodařilo splnit svůj cíl zahrát kolo pod par," komentoval Woods s úsměvem své poslední soutěžní kolo roku 2018.

Letos dokázal velké věci, proto nejspíš ten úsměv a uvolněná nálada. Vždycky se bude vzpomínat na jeho triumf v East Lake ve finále play off FedEx Cupu, který dodal jeho návratové sezóně punc vítězství.

"Byl to neuvěřitelný rok z pohledu toho, kde jsem byl loni touto dobou, a kde jsem dnes. Jsem velmi vděčný za to, že jsem měl možnost obrátit všechno ve svůj prospěch a dostat se zpět na svou cestu. Mít možnost se opět zapojit do dění, pracovat na sobě a hrát," řekl Woods.

"Moje touha se nezměnila. Jen tělo občas nechce reagovat na to, co chce mysl. Ale to je součást mého stavu po zraněních i procesu stárnutí. Snažím se s tím současně vyrovnat i soutěžit," dodal Woods.

Vzhledem k tomu, že na svém turnaji na Bahamách nezářil, řešila se po jeho závěrečném kole za 73 ran spíš jeho budoucnost.

Novináři se z Tigera pokoušeli dostat jeho plán na rok 2019, ale moc se toho nedozvěděli. I když něco však přece.

Moc toho ale nebylo. Především Woods sám zatím neví, jaké turnaje bude hrát. Ochotný byl pouze připustit starty na Genesis Open, které organizuje jeho nadace, a na čtyřech majorech.

"Momentálně jsme si ještě nesedli a nic nenaplánovali," zopakoval Woods to, co už médiím sdělil před startem na Bahamách. "Jediné, co vím, je, že na konci roku jsem hrál až moc," řekl Woods s tím, že v programu na příští rok bude hledat pauzy na odpočinek.

Úplně ze všeho nejdřív si poletí do Austrálie obhlédnout dějiště příštího Presidents Cupu. V Royal Melbourne bude za rok americkým kapitánem.

"Až tam skončím, vrátím se domů do tělocvičny, kde budu znovu pracovat na svém těle. Potřebuju nazvedat nějakou váhu a posílit. Podle toho se uvidí, kde příští rok začnu a kolik turnajů bych měl odehrát," uvedl Woods.

Je tak zatím velmi nejisté, zdali se zúčastní na začátku ledna Turnaje šampionů, kde může hrát díky vítězství v East Lake. Pokud Woods na Havaj nepřiletí, jako jeho pravděpodobný začátek sezóny zámořská média označují Farmers Insurance Open 24. – 27. ledna v Torrey Pines.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení