V Bushovi ztratila Amerika oddaného hráče. Proslavila ho rychlost

George Bush

V pátek rodina George Bushe oznámila úmrtí 41. prezidenta USA. Z tohoto světa odešla nejen velká postava novodobých amerických dějin, ale i vášnivý golfista a člen Světové golfové síně slávy, který tuto hru propagoval a sloužil jí po většinu svého dlouhého života.

George Herbert Walker Bush zemřel v 94 letech ve svém domě v Houstonu. Byl to nejdéle žijící bývalý prezident USA. Poté, co v roce 1993 opustil úřad, dostal v následujících 20 letech četná ocenění od předních amerických golfových organizací včetně PGA a USGA.

Členem Síně slávy se stal v roce 2011 a to v kategorii za celoživotní přínos. V Georgi Bushovi starším ztratil golf svého velkého advokáta, který pomáhal zlepšovat jeho image a věhlas. Velmi se například zasazoval o rychlé tempo hry, které sám demonstroval v každém svém kole.

Často se chlubil tím, že držel rekord v Cape Arundel Golf Clubu v Kennebunkportu ve státě Maine? Kolik to bylo? 66 nebo 67 ran? Ale kdeže. "Hodinu a dvacet minut," vysvětlil klubový profík Ken Raynor a měl tím na mysli čas za jednu rundu.

"Každý, kdo se kolem něj pohyboval, ví, jak moc miloval svůj golf, jak moc ho podporoval a jak moc nám všem bude chybět," sdělil Tiger Woods, kterého zpráva o Bushově úmrtí zastihla na jeho turnaji Hero World Challenge na Bahamách.

I on si s Bushem mnohokrát zahrál, a stejně jako všichni spoluhráči bývalého prezidenta ocenil za jeho bleskové tempo hry. Stejné to bylo i naposledy, kdy spolu hráli.

"Bylo to opět jedno z rychlejších kol. Pravděpodobně pod dvě a půl hodiny. Obvykle hrál stylem hůl, míček, jeden pohled a rána," komentoval Woods Bushovo tempo hry.

George Bush st. a Tiger Woods (foto: GettyImages)

"Rychlost je asi ta jediná věc, kvůli které jsem na hřišti známý," uvedl Bush autorům knihy My Best Day in Golf: Celebrity Stories of the Game They Love. Ale nebyl jen rychlý, byl i natolik dobrý, že v roce 1947 vyhrál v Cape Arundel klubové mistrovství.

Bushův vztah ke golfu byl opravdu hluboký.

Jeho dědeček George Herbert Walker byl prezidentem USGA v roce 1920 a přičítá se mu autorství nápadu hrát každé dva roky mezinárodní amatérské souboje dnes známé jako Walker Cup.

Zřejmě nejpamátnější kolo svého života odehrál v roce 1995, kdy byl v rámci Bob Hope Chrysler Classic (dnes Dessert Classic) součástí flightu, ve kterém byli také tehdejší prezident USA Bill Clinton, další bývalý prezident Gerald Ford, Bob Hope a Scott Hoch.

Záběry z jejich hry tehdy obletěly svět. Bylo to totiž kolo, které doprovázely neustále výkřiky "fore". Přímo na hřišti ho sledovalo 20 000 diváků. Bush dva z nich trefil nepovedenými ranami. Jednu ženu tak, že se míček odrazil od stromu do jejího nosu a způsobil jí krvavé zranění.

Nutno podotknout, že Bush se při tomto kole necítil vůbec komfortně. Jednak se prý necítil dobře před velkým davem a také proto, že navzdory jeho lásce k rychlé hře trvalo "nemravných" šest hodin.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení