Zahraje si Berger Ryder Cup? Američan začal stíhací jízdu

Daniel Berger

Před turnajem Travelers Championship mu v rydercupovém pořadí osmnáctý, teď si však Daniel Berger skvělými výkony říká o výrazné polepšení. Dostane se americký golfista do nejlepší osmičky?

Už s ním asi počítal málokdo. Daniel Berger byl účasti v letošním Ryder Cupu hodně vzdálený. V americkém nominačním žebříčku mu patří až osmnácté místo.

Do souboje s Evropou se přitom nominuje pouze osm nejlepších hráčů ze zmíněného pořadí. Zbylá čtyři místa pak doplní kapitán Davis Love III na základě svého uvážení.

“Prostě dělám všechno, abych si místo vybojoval vlastními silami. Ale samozřejmě, že bych případnou kapitánovu nominaci neodmítl. Neznám nikoho, kdo by to udělal. Budu hrát nejlépe, jak umím a co se má stát, stane se,” komentoval Berger.

Tomu se zatím skvěle daří na turnaji Travelers Championship. Po dvou kolech má skóre sedm ran pod par a dělí se o vedení. Spolu s ním jsou na první příčce ještě Russell Henley, Marc Leishman a Tyrone Van Aswegen.

“Zahrál jsem pár dobrých ran. Nemíjel jsem greeny, měl málo puttů. Ale pokud chci mít o víkendu šanci, musím hrát ještě lépe,” komentuje dosavadní výkony Berger.

Na paty mu bude šlapat nejen zmíněná trojice, ale také tři američtí olympionici, kteří na posledním turnaji před hrami v Riu prošli cutem.

Vždy, když vyšel na hřiště flight složený právě z těchto hráčů, ozvalo se skandování “USA! USA!”

“Bubba je zkoušel přesvědčit, aby začali skandovat všechno nejlepší, ale neuspěl,” smál se Watsonův parťák Patrick Reed.

Tito dva po úvodních 36 jamkách zaostávají za vedoucím kvartetem o čtyři rány. Nejlépe z olympioniků si zatím vede Matt Kuchar, jenž je čelu turnaje o ránu blíže.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení