Westwood se stal na European Tour hráčem listopadu

Lee Westwood

Hráčem měsíce European Tour byl za listopad vyhlášen Lee Westwood. Prestižní ocenění se vysloužil především za své vítězství na turnaji Nedbank Golf Challenge v JAR, které bylo je ho prvním triumfem na European Tour po více než čtyřech letech.

Pětačtyřicetiletý Angličan, který byl hvězdou posledních tří ročníků D+D REAL Czech Masters, získal 45 procent hlasů ve veřejné volbě a vyhrál anketu před vítězem DP World Tour Championship Dannym Willettem. Westwoodův krajan získal 35 procent hlasů.

Westwood šel do posledního kola turnaje Rolex Series se ztrátou tří ran, ale finále zahrál za 64 ran a vyhrál o tři rány před Sergiem Garciou. Připsal si tak své 43. profesionální vítězství a 24. na European Tour.

Přišlo ve Westwoodvě oblíbeném Gary Player Country Clubu v Jižní Africe, kde tento turnaj vyhrál také v letech 2010 a 2011. Tehdy byl ještě součástí Challenge Tour. Na European Tour vyhrál naposledy v srpnu 2014 na Maybank Malaysian Open.

Willet, který vyhrál o týden později v Dubaji, se v listopadu také vrátil na vítěznou vlnu. Na závěrečném podniku Rolex Series i celé sezóny European Tour získal své prvním vítězství po 953 dnech. Naposledy vyhrál Masters 2016.

Třetí místo získal další Angličan Justin Rose s 15 procenty hlasů poté, co v listopadu obhájil vítězství na Turkish Airlines Open, čímž se na chvíli vrátil na pozici světové jedničky. Čtvrtý byl Číňan Haotong Li, který měl velmi silný závěr sezóny, který ho vynesl na deváté místo v Race tu Dubai.

Fanoušci, kteří v anketě Hilton Golfer of the Month hlasovali, jsou automaticky přihlášení do slosování o dvě noci pro jednu osobu v Hotelu Hilton kdekoliv na světě podle vlastního výběru. Westwood jako vítěz získá tzv. Diamantový status, což je věrnostní program sponzora ankety.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení