PGA Tour usnadní univerzitním hvězdám přístup na své turnaje

NCAA Golf Championship

PGA Tour připravuje nový systém zapojení studentů z univerzit, aby nemuseli předčasně ukončit svá studia, když chtějí hrát profesionální turnaje. Systém by měl připravovat a převádět nejlepší hráče z univerzit do profesionálního golfu.

Mohl by se údajně podobat draftu, který je známý z nejpopulárnějších severoamerických sportovních odvětví jako jsou baseball, americký fotbal či hokej. S touto informací přišel v zámoří jako první Golfweek s odvoláním na nejmenovaného úředníka PGA Tour.

"Program bude navržený tak, aby ocenil celosezónní vysokoškolskou hru v různých úrovních přístupu k túrám, které běží pod deštníkem PGA Tour při zachování principů a ctností vysokoškolského sportu," uvedla PGA Tour v prohlášení pro zámořský Golf Channel.

Tour již na vývoji nového systému pracuje se svými hráči, členy vedení a dalšími zaangažovanými skupinami, včetně NCAA (Národní univerzitní atletická asociace). Není známo, kdy bude nový systém zavedený do praxe, ale neočekává se, že to bude ihned.

Existuje celá řada otázek, které se mohou vyskytnout. Především to, podle jakého klíče bude PGA Tour klasifikovat hráče, kteří nahrají ve stejných soutěžích a nemají stejný kalendář.

Golfweek uvádí, že se již pracuje na hodnotícím systému, který bude mnohem pružnější než běžně používaný Golfstat.

Program bude podporovat studenty v tom, aby zůstali na škole. Bude však otevřený v tom, že pokud budou chtít, mohou díky němu naskočit do profesionálních soutěží podle své výkonnosti dříve, než dostudují.

Vývoj nového systému přichází poté, co si letos prostřednictvím O-Series uhrálo sedm špičkových univerzitních hráček kartu na LPGA. Dvě hráčky univerzity z Alabamy pak přestoupily k profesionálkám a doslova zdecimovaly svůj vysokoškolský tým v rozběhnuté sezóně.

To letošní individuální šampionka NCAA Jennifer Kupcho z Wake Forest se rozhodla odložit své plné členství na LPGA a dokončit poslední ročník v univerzitním týmu. Bude tak mít šest až osm turnajů na LPGA na to, aby si obhájila svá hráčská privilegia na rok 2020.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení