Americká PGA opustí Floridu. Do Texasu přivede po 58 letech major

PGA Championship

Zastřešující organizaci amerického profesionálního golfu PGA of America čeká stěhování. V příštích letech opustí sídlo na Floridě a najde nový domov v developerském počinu nedaleko Dallasu za víc než půl miliardy dolarů. Pro Texas, odkud pochází třeba Jordan Spieth, to znamená také návrat turnaje kategorie major.

Součástí komplexu ve Friscu 50 kilometrů severně od Dallasu bude hotel s 500 pokoji, obrovské konferenční cetrum, dvě golfová hřiště, jedno další kratší devítijamkové a cvičné plochy.

Rozhodnutí o stěhování následovalo poté, co městská rada ve Fricsu v úterý odsouhlasila balíček investičních pobídek.

Prvním turnajem zde bude Senior PGA Championship v roce 2023. Součástí dohody je, že se zde bude v letech 2027 a 2034 konat PGA Championship, tedy major pořádaný PGA of America. Asociace zároveň uvedla, že sem přestěhuje i svou pobočku Ryder Cupu.

Během deseti let od postavení nových dvou hřišť se tu uspořádají nejen dva mužské, ale i dva ženské majory KPMG Women´s PGA Championship v letech 2025 a 2031, a také další turnaje, které PGA of America pořádá.

Oblast Dallasu čeká první PGA Championship od roku 1963, kdy slavnou Wanamaker Trophy vyhrál Jack Nicklaus v Dallas Athletic Clubu. Naposledy se major turnaj konal v Texasu v roce 1969, kdy Orville Moody vyhrál US Open v Champions Golf Clubu v Houstonu.

Texas byl považován za příliš teplou oblast pro pořádání PGA Championship, ale tento problém už neexistuje od té doby, co se od roku 2019 tento major posunul v kalendáři ze srpna na květen.

PGA of America sídlí v Palm Beach na Floridě už čtyři dekády. Do nového sídla, které bude stát na pozemku o rozloze více než 30 000 metrů čtverečních, investuje 30 milionů dolarů.

Většinu nákladů na výstavbu resortu pokryje společnost Omni Stillwater Woods, což je společný podnik Omni Hotels & Resorts, Stillwater Capital a Woods Capital.

Za výkup pozemků, stavbu hotelu, konferenčního centra, obchodních prostorů, parkoviště a golfového areálu utratí 455 milionů dolarů.

Golfová hřiště budou vlastněna městem a tréninkové zázemí zde najde více než 300 vysokoškoláků z okolních univerzit. Jedno z nich podle Dallas Morning News navrhne Gil Hanse, autor olympijského hřiště v Riu. Druhé Beau Welling, nyní hlavní architekt Tiger Woods Design.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení