Dá Woods divokou kartu sám sobě? Doufá, že nebude muset

Tiger Woods

Tiger Woods se chystá na svou první týmovou soutěž, ve které povede americký tým jako kapitán. Protože svou premiéru bere s maximální zodpovědností, nachází se momentálně s ročním předstihem v Royal Melborne a obhlíží si dějiště příštího Presidents Cupu.

Ze soutěže, která je jinak tak trochu ve stínu slavnějšího Ryder Cupu, udělá nejspíš Woods v příštím roce mimořádně sledovanou záležitost. Zvlášť pokud dojde na slova jeho protějšku Ernieho Else. Kapitán výběru světa předpokládá, že Woods bude zároveň i hrát.

Kapitánem byl Woods jmenován letos v březnu, kdy měl po svém návratu odehrané teprve čtyři turnaje. Kam se od té doby dostal, je známá věc.

Nejel Els tak předpokládá, že pokud se Tiger do týmu probojuje, využije možnosti hrát, zatímco kapitánem zůstane. Momentálně je v americkém žebříčku pro Presidents Cup na 16. místě. Stejně jako v Ryder Cupu si osm hráčů zajistí místo v týmu automaticky. Zbytek vybere kapitán.

Pokud se Woods nekvalifikuje, dá divokou kartu sám sobě? "Po TOUR Championship budeme znát osm našich nejlepších hráčů a já doufám, že budu mezi nimi. Pokud ne, rozhodneme se s asistenty a hráči, kteří další čtyři hráči budou týmu nejprospěšnější," naznačil Woods.

"Pokud nebudu součástí těchto rozhovorů jako hráč, tak jako trenér ano," nevyloučil Woods možnost, že přidělí jednu ze svých čtyř kapitánských voleb sám sobě.

I do dalšího klíčového faktoru nadcházejícího ročníku souboje mezi Spojenými státy a zbytkem světa bez Evropy je Woods osobně zainteresován. Již také vyjádřil znepokojení, že jeho turnaj Hero World Challenge na Bahamách je naplánovaný na týden před Presidents Cupem.

Každý, kdo bude hrát na Hero vzdáleném 16 000 km od Melbourne, se tam nedostane dřív než 48 hodin před startem Presidents Cupu. A Woods tak musí přemýšlet nad složitou logistikou a nad tím, jak vše skloubit.

"Tyto logistické věci musíme vyřešit," sdělil Tiger médiím v Melbourne. "Musíme zajistit pro Hero World Challenge co nejlepší startovní pole a zároveň kohokoliv z něho přepravit z Baham, dát mu odpočinek a co nejlépe ho připravit na to znovu soutěžit."

Woods poukázal na své zkušenosti z roku 1998, kdy byl také v Royal Melbourne součástí zatím jediného amerického týmu, který s výběrem světa prohrál. "Upřímně jsme nebyli moc připravení hrát. Kluci si vybrali trochu volno," vzpomínal na dvacet let starou porážku.

Té by se Woods ve svém prvním kapitánském angažmá moc rád vyvaroval. "Mým úkolem je zajistit, aby byli chlapci připravení hrát a zůstali svěží i na konci roku," sdělil Woods.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení