Parádní eagle! Schwartzel po něm vede South African Open

Charl Schwartzel

V 2. kole South African Open zazářil domácí Charl Schwartzel. Zahrál čisté kolo za 63 ran (-8) a v momentě, kdy podepisoval skórkartu, byl ve svém rodném Johannesburgu v samostatném vedení. V pátek skóroval šesti birdie a jedním výstavním eaglem na sedmnáctce.

Po 36 jamkách je vítěz Masters z roku 2011 na skóre -12 a vede o ránu před velkým překvapením turnaje Zambijcem Medalitsem, který zahrál v pátek na Firethorn Course, těžším ze dvou hřišť Randpark Golf Clubu, ve kterém se turnaj hraje, 68 ran.

Schwartzel hrál na Firethornu ve čtvrtek, a tak si mohl druhý den užívat hráčsky přívětivější Bushwillow Course. Rozjížděl se pomalu, když na první devítce zahrál dvě birdie. Na druhé stihl skórovat čtyřikrát, než přišel na pětiparovou sedmnáctku.

Na ní zahrál wedgí třetí ranou přes vodu do greenu. Míček na něj sice dopadl, ale odrazil se na forgreen. Z něj se z části díky backspinu a z části kvůli greenu, který se svažoval zpět proti směru rány, míček dokutálel zpátky do jamky. Nádhera.

Na vedení k večeru útočila i další domácí hvězda Louis Oosthuizen, který vedl po prvním kole. Během pátečního kola ale vedení ztratil, což bylo dané jednak jeho pozdním tee timem a také proto, že se mu v průběhu druhého kola dlouho nedařilo skórovat.

Oosthuizen začal druhé kolo na Firethornu s bogey a pak mu trvalo dlouhých 10 jamek, než skóroval, když hrál samé pary. Pak ale zahrál hned tři birdie v řadě a čtyři jamky před koncem dorovnal Muthiyu na druhém místě a na vedení ztrácel jedinou ránu.

Šampion The Open ale ve finiši ztratil ránu na šestnáctce a již neskóroval, a tak mu po 36 jamkách patří dělené třetí místo společně s Američanem Kurtem Kitayamou a dalším domácím hráčem Zanderem Lombardem.

Pohoršila si i další domácí hvězda Ernie Els. Big Easy obešel druhé kolo na omsnáctce Firethorn v paru, když zahrál 71 ran. Po dvou kolech mu tak patří umístění na chvostu elitní dvacítky.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení