Do Q-School LET vstoupila dobře Hinnerová, ostatní Češky ne

Lucie Hinnerová

V Maroku v pátek odstartoval třetí turnaj úvodní fáze Q-School Ladies European Tour, který je z českého pohledu rozhodně nejzajímavější. Své štěstí v něm totiž zkouší také čtyři české hráčky, vstup do akce se však vydařil pouze Lucii Hinnerové.

Ta v jednu chvíli dokonce pokukovala po nejvyšších příčkách, když byla po dvanácti jamkách už tři rány pod parem hřiště. A to hlavně díky eaglu na pětiparové osmnáctce, startovala totiž na druhé devítce.

Na skóre mínus tři se posunula díky birdie na nejdelším tříparu hřiště, kterým je 160 metrů dlouhá trojka. Pak ale přišla dvě bogey na čtyřce a pětce, a kolo tak profesionálka z Brna dohrála v Amelkis GC za 71 ran (-1).

Stačí to na dělené 14. místo ze 70 hráček, které do turnaje zasáhly. Přesný počet postupových míst do finálové fáze, která startuje na stejném místě v neděli 16. prosince, by měl být znám před startem 2. kola.

I přesto už je jasné, že zbývající tři Češky budou mít co dělat, aby měly na postup šanci. Úplně ze hry ještě není amatérka Kateřina Vlašínová, která je se čtyřmi ranami nad par na děleném 54. místě.

Zbylé dvě české hráčky bohužel leaderboard po prvním kole uzavírají. Amatérka Kristýna Napoleaová zahrála za +11 (69. místo), profesionálka Michaela Valášková dokonce za +13 (70. místo).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení