Historický úspěch! Fantastický Zach skončil na ME třetí

Šimon Zach

Neskutečný úspěch. Šimon Zach v sobotním finálovém kole amatérského mistrovství Evropy v Estonsku zabojoval. Přiblížil se dokonce vítězství v turnaji. Nakonec skončil na třetím místě, což je nejlepší české umístění na ME v historii.

Dosud nejlepším umístěním českého golfisty bylo dělené 19. místo Vítka Nováka. A už v průběhu turnaje Zach naznačoval, že by se maximum mohlo změnit.

Po pátečním třetím kole byl se skóre -8 na dělené sedmé pozici. V sobotu ale zabojoval a už tak skvělý výsledek začal ještě vylepšovat.

První devítku došel za -3 a posunul se na celkových -11. Jenže tím Zachova jízda zdaleka nekončila. Hned na desítce trefil jamku první ranou.

Hole-in-one! Další dvě rány k dobru.

Rázem byl Zach ve hře o vítězství. A co teprve, když na dvanáctce a čtrnáctce přidal ještě další dvě birdie. Zbývala jediná rána na čelo.

Jenže konec se českému amatérovi nepovedl. Jako by na něj dolehl tlak možného úspěchu. Na poslední trojici jamek mohl zaútočit. Místo toho mu bogey na předposlední jamce možnost na triumf vzalo.

Konkurenti navíc skórovali, Zacha ale už nikdo nepřeskočil. Největší soupeř Skot Robert McIntyre chyboval stejně jako Čech na sedmnáctce a skončil o ránu pozadu.

Zach tak obsadil konečné samostatné třetí místo a sesadil Nováka z čela nejlepších Čechů. Nové historické maximum z mistrovství Evropy nyní patří právě jemu.

Výsledky ME si můžete prohlédnout zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení