Nicklaus si zahraje s vnukem, který trefil eso na Masters

Jack Nicklaus

Jack Nicklaus hraje oficiální turnaje již jen velmi zřídka. Jednou z těch vzácných příležitostí bývá PNC Father/Son Challenge v Ritz Carlton Golf Clubu v Orlando na Floridě, kde tento týden vstoupí opět mezi provazy ve společnosti svého vnuka i dalších světových hvězd.

Osmasedmdesátiletý Nicklaus vyhrál 18 major titulů, což je nejvíc v historii, zatímco jeho vnuk G. T. se proslavil především na letošním Masters v Augustě při Par 3 Contestu.

Podařil se mu tam parádní kousek, když trefil úžasné eso, ke kterému mu kromě dědečka gratuloval i Gary Player.

Nicklaus je jedním z jedenácti členů Světové golfové síně slávy, kteří se zúčastní týmové soutěže pro 20 párů. Ve startovní listině je také Greg Norman, Lee Trevino, Nick Faldo, Retief Goosen, Tom Kite, Lee Janzen, Jerry Pate, Nick Price a Mark O'Meara.

Turnaj ozdobí svou účastí i Davis Love III. a jeho syn Dru, který letos startoval na šesti turnajích PGA Tour. Společně vyhráli Father/Son Challenge už v roce 2012.

Tři týmy čeká debut v turnaji. David Toms se poprvé zúčastní po boku svého syna Cartera, bývalý rydercupový kapitán Darren Clarke bude hrát se synem Tyronem a další bývalý kapitán Jim Furyk nastoupí vedle svého otce Mika.

Furykové budou jedním ze dvou párů, kde je veteránem PGA Tour syn, nikoliv otec. Druhý takový tým utvoří Matt Kuchar s otcem Peterem. Jeden tým bude smíšený, když vedle Bernharda Langera bude hrát dcera Jackie.

Mezi další významné páry budou patřit John Daly se Little Johnem, Vijay a Qass Sinhgové, David a Brady Duvalové, či Stewart a Connor Cinkové.

Podmínkou účasti ve dvoukolovém turnaji ve scramble formátu je, že jeden z týmu musí být vítěz majoru nebo The Players a druhý nesmí mít kartu na PGA Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení