Práva na vysílání LPGA získala stanice Golf Channel

Klára Spilková

Čeští golfoví fanoušci budou mít konečně šanci vidět Kláru Spilkovou pravidelně na televizní obrazovce! Po postupu nejlepší české golfistky na LPGA bylo otázkou, zda zámořský okruh bude vysílat některá z domácích stanic. Nyní je jasné, že ano. Bude to Golf Channel.

Spilková zatím působila na Ladies European Tour, která v posledních letech své turnaje televizně nepokrývá, pouze některé vysílá na YouTube či nárazově lokálních stanicích. Fanoušci Kláry Spilkové tak svůj idol mohli sledovat v televizi pouze sporadicky.

To se ale změní rokem 2019.

Golfistka, která v sobotu 15. prosince oslaví své 24. narozeniny, se totiž letos probojovala skrze kvalifikační školu na nejprestižnější ženský golfový okruh, který je samozřejmě vysílán do celého světa. A od příští sezony tak bude i do České republiky a na Slovensko.

"Máme práva na vysílání všech turnajů LPGA včetně majorů. Turnaje, na kterých bude startovat Klára Spilková, pro nás budou absolutní prioritou ve vysílání. U sportovních přenosů platí, že české zastoupení je pro diváky ten největší tahák a mají vysokou sledovanost. Navíc kromě Kláry Spilkové jsou v Česku velice populární sestry Kordovy, které jsou ve světové špičce," říká ředitel televizní stanice Pavel Poulíček.

Okruh LPGA tak doplní v programu dosud vysílané turnaje PGA Tour, European Tour a nárazově také Champions Tour a Web.com Tour.

Nová sezona LPGA začíná v polovině ledna na Floridě turnajem šampionek posledních dvou let. Mezi ty Spilková ještě nepatří, a tak bude moci se svou kartou kategorie 14 zahájit zámořskou sezonu až v únoru v Austrálii.

"Přihlásila jsem se na všechny turnaje ze začátku sezony a uvidíme, na které z nich bude stačit má karta," prozradila Spilková, která tak ještě přesně netuší, na jaké turnaje se dostane.

Měla by jich však být drtivá většina, v Q-Series totiž obsadila 4. příčku a je tak v 'priority listu' velmi vysoko. "Řekli mi, že občas možná budu muset chvíli čekat, než bude jasné, že na turnaji budu mít své místo. Věřím, že to bude ve většině případů," dodává úspěšná česká golfistka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

thank you @elleczech 

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

Ta tak do nové sezony vstoupí v polovině ledna v Abú Zabí, kde bude na programu úvodní turnaj sezony Ladies European Tour pod názvem Fatima Bint Mubarak Ladies Open. I v nové sezoně si totiž bude chtít udržet status na LET kvůli šanci dostat se do týmu pro Solheim Cup. Odehraje však jen nejmenší nutný počet turnajů.

Kromě Spilkové budou moci čeští fanoušci držet na LPGA u obrazovek palce třeba i sestrám Jessice a Nelly Kordovým. Sledovat pak budou moci všechny nejlepší golfistky současného světa. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení