To byla jízda! Daly s juniorem zahráli 59, rekord hřiště

John Daly

Legendární John Daly zazářil se svým synem v prvním kole turnaje PNC Father/Sons Challenge v Orlandu na Floridě, když zahráli skóre 59 ran a vyrovnali tak rekord hřiště v týmových soutěžích. Do čisté skórkarty zapsali 13 birdie, z toho osm na druhé devítce.

Dalyho synovi nikdo neřekne jinak, než Little John. Malý ale teda rozhodně není, na 15 let je to slušný cvalík, který geny svého táty prostě nezapře.

Velký je ale i jeho golfový talent. Junior má stejně jako Daly senior velké přirozené nadání. Míčky trefuje neskutečně čistě a samo sebou mu to létá také pořádně daleko.

Dvoukolový neoficiální turnaj PGA Tour Champions hraje mnoho z největších legend golfu včetně Jacka Nicklause, Grega Normana, Nicka Falda a dalších. Největší pozornost na sebe ale v 1. kole strhnul Team Daly.

Pět birdie na první devítce jenom předznamenalo dění na druhé. Daly se Synem na ní ve formátu scramble, kdy se od odpaliště hraje dvěma míčky a následně se vybere ten lepší, z jehož místa hrají opět oba hráči (a takto až do jamky), skórovali hned osmkrát.

Po dvou birdie na 10 a 11 zahráli jediný par na 12. A ve zbytku kola už jen samé birdie, celkem šest v řadě. Velkou zásluhu na skóre mělo vynikající puttování seniora, ale ani junior se vedle něj vůbec neztratil a předvedl několik úžasných ran.

Podívejte se na sestřih jejich prvního kola na turnaji.

"Byl to jeden z těch dní, kdy vám všechno vychází," řekl Daly starší "Trefili jsme snad všechny fairwaye. Nedostali jsme se do žádných problémů. Po prvních třech jamkách mi Little John řekl, abych hrál první a ukazoval mu cestu. A já dal úplně všechno, byla to zábava," komentoval první rundu táta.

Jeho syn jde bez pochyby v jeho šlépějích. Oproti minulému roku prodloužil vzdálenost svých drivů o téměř 25 metrů a od otce sklízí jen chválu. "Jeho hra je daleko před mojí (ve stejném věku). Kdykoliv jsem dal špatnou ránu, nebál jsem se, že nedá dobrou."

Team Daly vede však jen o jednu ránu před Davidem Tomsem a jeho synem Carterem. O další ránu zpět je osmasedmdesátiletý Nicklaus a jeho vnuk G. T. Nicklausové tak rovněž předvedli úžasné kolo s jedním eaglem a devíti berdíky.

"G. T. skvěle drivoval a hrál výborně železy. Oba jsme pak dobře puttovali a to je kombinace, kterou musíme hrát," uvedl Nicklaus, který na turnaji zahrál lepší kolo pouze jednou se svým synem Garym v roce 1999, když společně turnaj vyhráli.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení