Molinari je sportovcem roku podle BBC, předčil Ledeckou

Francesco Molinari

Že bude Francesco Molinari sbírat po báječném roce 2018 jedno ocenění za druhým, to se dalo čekat. Ale že se stane v anketě BBC nejlepším sportovcem roku? To nejspíše čekal málokdo. V závěrečném hlasování veřejnosti porazil mimo jiné i Ester Ledeckou.

Molinari prožil nezapomenutelný rok. Nejen že se na The Open stal prvním Italem, který vyhrál golfový major, ale ovládl také další dva prestižní turnaje BMW PGA Championship ve Wentworthu a Quicken Loans National, což pro něho byl vůbec první triumf na PGA Tour.

Tím ale výčet jeho úspěchů nekončí.

Koncem září byl hlavní hvězdou Evropy v Ryder Cupu, ve kterém vůbec jako první Evropan v historii získal maximální počet pěti bodů včetně toho nakonec vítězného a hlavní měrou se podepsal pod vítězství 17,5:10,5.

V závěru sezony si pak pohlídal vítězství v celosezónním pořadí European Tour Race to Dubai a stal se také Hráčem roku na nejprestižnějším evropském okruhu. Další ocenění nyní přidal na galavečeru BBC.

"Abych byl upřímný, přijde mi to neskutečné. Jsem velmi pyšný na to, že zde dnes mohu být. Je zde tolik inspirujících sportovních příběhů. Dávají nám mnohem více motivace do další sezony," řekl 36letý Ital.

Ten v závěrečném hlasování veřejnosti získal více hlasů než zbylí tři finalisté volby. Těmi byli česká snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, americký gymnasta Simone Biles a ukrajinský boxer Oleksandr Usyk.

Britskou sportovní hvězdou roku se stal cyklista Geraint Thomas, vítěz letošní Tour de France. Na druhém místě skončil mistra světa formule 1 Lewis Hamilton a třetí příčku obsadil fotbalista Harry Kane.

Z golfistů se slavnostního vyhlášení ankety v birminghamském Vox Conference Centre zúčastnili a Molinariho přímo na místě podpořili Dán Thorbjorn Olesen, Angličan Tommy Fleetwood a Ir Pádraig Harrington. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení