Váňová si opět uhrála kartu na LET. Hinnerová v Q-School končí

Šideri Váňová

Šideri Váňová si na Q-School Ladies European Tour zahraje ještě jedno kolo. V tom čtvrtém stejně jako předchozí den zahrála velice solidních 70 ran (-2) a s celkovým skóre +1 si ve čtvrtek pokusí uhrát co nejlepší výchozí pozici pro sezónu LET 2019. Zatím se dělí o 40. příčku.

Váňová si druhý rok po sobě uhrála status na LET. Jak hodnotná její karta nakonec bude, se ukáže až v pátém posledním kole Lalla Aicha Tour School v marockém Marrakéši. To už si nezahraje Lucie Hinnerová, která neprošla cutem a svůj cíl dostat se na LETku musí zatím odložit.

Váňová může litovat nepovedeného prvního kola za 77 ran. Od té doby dohání ztrátu, a i když se jí to daří, neprobila se zatím výš, než na chvost TOP 40. Aspoň však splnila základní cíl a prošla cutem s náskokem čtyř ran, když na něj po prvním kole tři rány ztrácela.

Ve čtvrtém kole šla podruhé během Q-School na hřiště Palm Golf Ourika a stejně jako na Amelkisu předchozí den na něm dokázala zahrát pod par. Začala na druhé devítce, na které si na připsala birdie na 15 a 16, vzápětí však bogey na 17 a 18.

Váňová dokázala zahrát opět dvě birdie za sebou na 3 a 4. Na osmičce přišlo sice ještě jedno bogey, ale vzápětí opět berdík, kterým česká profesionálka své kolo uzavřela. Ve čtvrtek ji tak na hřišti Amelkis Golf čeká závěrečné kolo náročného pětidenního turnaje.

Stejně jako Váňová je zatím na děleném 40. místě i Norka Mariell Bruun. Ta si v den svých narozenin okořenila kolo na Amelkisu esem na trojce, kde se do jamky trefila rovnou z odpaliště pětkou železem ze 171 metrů.

Na Amelkisu hrála ve středu také Hinnerová. Pro druhou českou profesionálku v Q-School to byla bohužel konečná dlouhé a náročné marocké mise, která jí začala na stejném místě už předminulý týden prvním kolem Q-School.

Ve finálové fázi už ale neuspěla a minimálně o rok tak musí svůj sen o LET odložit. Cut nedala Hinnerová o šest ran a skončila na děleném 88. místě s celkovým skóre +11. Malou útěchou jí může být poslední kolo, její nejlepší, které dokázala zahrát aspoň v paru.

Průběžné výsledky Q-School LET naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení