Shořela klubovna legendárního skotského golfového hřiště

Machrihanish Golf Club

Legendární skotský Machrihanish Golf Club přišel ve středu o svou klubovnu. S požárem, který vypukl kolem oběda, zápasili hasiči až do nočních hodin, ale ani jejich snaha nezabránila totální devastaci objektu. Alespoň trochu dobrou zprávou je, že hřiště zasaženo nebylo.

Nejdůležitější ale je, že podle Daily Record nebyl nikdo zraněn. Na místo dorazily čtyři jednotky hasičů těsně před půl druhou odpoledne a s masivním požárem bojovali až do noci.

Machrihanish Golf Club, který se nachází na západním pobřeží Skotska, byl založen v roce 1876 a na designu hřiště se podílel také Old Tom Morris.

Často se přitom umisťuje v TOP 100 nejrůznějších golfových žebříčků a jeho první jamka byla v roce 2017 vyhlášena jako nejlepší úvodní jamka mezi všemi skotskými hřišti. A to už je nějaká pocta.

Nyní ale musí klub řešit, jak se před novou sezonou vypořádá se ztrátou tradiční klubovny. O střechu nad hlavou navíc přišel místní správce Iain Mclean, který se svou rodinou v klubovně bydlel.

"Jak jste asi postřehli, Machrihanish Golf Club byl dnes absolutně zdevastován. Oheň pohltil celou klubovnu a kompletně zničil celou budovu," napsali zástupci klubu na Facebook.

"Hasiči dnes neúnavně od oběda pracovali na zkrocení plamenů, ale i přes jejich snahu se budovu nepodařilo zachránit," dodali.

Někteří lidé pak prý pomáhali zachránit alespoň nějaké pamětihodnoti z klubovny, než ji oheň celou pohltil. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení