Gál si v neděli nepolepšil. Ve Švédsku skončil v sedmé desítce

Petr Gál

Sobotní mizérii nezopakoval, přesto Petru Gálovi nedělní výkon na vzestup pořadím nestačil. Na Swedish Challenge hosted by Robert Karlsson skončil s celkovým skóre +9 na konečném 67. místě.

Gál, jenž po dvou letech prošel cutem na turnaji Challenge Tour, určitě po pátečním druhém kole myslel na lepší výsledek. Jenže pokazil sobotu. Zahrál +8, a v neděli tak musel stahovat propastný rozdíl.

To se mu však nedařilo. Stejně jako v předchozích dvou dnech sice zaskóroval na jedničce, jenže ani další dvě birdie na první devítce mu nepomohla. K nim totiž přidal hned čtveřici bogey.

Nedařilo se mu především v závěru úvodní poloviny hřiště. Na zdolání sedmičky, osmičky i devítky potřeboval vždy o jednu ránu navíc, než určovala norma. Celkem tak šel kolo za +1 a naděje na posun se čím dál více vzdalovala.

Tím spíš když trápení protáhl ještě na desítku. I z té odešel z bogey. Birdie na třináctce pak konečné skóre upravilo na celkových +9. Gál tak skončil na poslední pozici z hráčů, kteří prošli cutem.

Finálové kolo se nepovedlo ani po třetí rundě vedoucímu Jeffu Karlssonovi. Ten zahrál +5 na kolo a o vítězství přišel. Titul v dramatickém play-off nakonec vybojoval Francouz Joël Stalter.

Konečné pořadí turnaje nalezente zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení