Špatná zpráva pro Evropu. I Molinari dá přednost PGA Tour

Francesco Molinari

Týden poté, co Rory McIlroy zrevidoval své rozhodnutí nehrát v roce 2019 na European Tour se Francesco Molinari nechal slyšet, že nebude hrát na obou stranách Atlantiku a zaměří se na PGA Tour. Jako důvod uvádí zásadní změny v kalendáři zámořské túry.

Agentuře AP aktuální Hráč roku na European Tour prozradil, že jeho první vystoupení v Evropě bude až obhajoba titulu na The Open v Royal Portrush. Jinak se bude soustředit na PGA Tour. Co se týče European Tour nemá hrdina letošního Ryder Cupu zatím žádné plány.

Molinari se tak rozhodl kvůli změnám v kalendáři PGA Tour, které zahrnují především přesun majoru PGA Championship na květen a The Players na březen.

Šestatřicetiletý šampion z letošního Carnoustie ani nepotvrdil start na British Masters, který v roce 2019 pořádá v Hillside jeho kamarád Tommy Fleetwood. Turnaj se hraje v květnu týden před PGA Championship v Bethpage v New Yorku.

"Rád bych hrál British Masters, ale bude pravděpodobně záležet na prvních měsících sezóny," uvedl Molinari. "Jestli jsem se v minulé sezóně něco naučit, tak je to být více flexibilní co se týče hraní na obou túrách zároveň. Se změnami nastala jiná situace," upřesnil.

"Wentworth (BMW PGA Championship na European Tour) byl pro mě vždy na prvním místě, ale po jeho přesunu z května na září to může být první pravidelný turnaj European Tour, který budu hrát," řekl Molinari ke svým plánům.

K udržení členství na European Tour potřebuje Ital odehrát čtyři pravidelné turnaje mimo majory a podniky WGC. Je tu také nové pravidlo, které říká, že kdo se dobrovolně vzdá členství na European Tour, nemůže se v budoucnu stát evropským kapitánem ani asistentem v Ryder Cupu.

Toto pravidlo nejspíš také pomohlo přesvědčit Roryho McIlroye, aby po domluvě od šéfa European Tour Keitha Pelleyho přehodnotil své původní rozhodnutí potřebné čtyři turnaje v příštím roce neodehrát.

Pokud Molinari odehraje první turnaj čistě z kalendáře European Tour až třetí týden v září, bude pak mít ve zbytku roku po náročné sezóně PGA Tour co dohánět. K zachování členství na European Tour však bude mít ještě několik příležitostí včetně domácího Italian Open v Římě v rámci Rolex Series.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení